Головна Цікаво Обираємо праску – що потрібно знати

Обираємо праску – що потрібно знати

Обираючи праску, важливо звертати увагу не тільки на дизайн, ергономічність, потужність приладу, а й на матеріал підошви. Адже саме цей елемент значно впливає на якість прасування.

Ідеальна основа плавно пересувається по тканині, добре розправляє будь-які складки, не чіпляється за текстиль і не пригорає. Яким саме особливостям підошви віддати перевагу при покупці техніки, читайте далі.

Форма підошви

Просте переміщення праски у будь-якому напрямку забезпечує заокруглена тильна частина підніжжя. Але краще, якщо вона буде закругленою з двох кінців. Ширина залежить від речей, які підлягають розгладжуванню. Одяг зі складним кроєм краще прасувати приладом з вузькою основою. Для постільних принад, штанів, суконь, сорочок підійде широка платформа.

Вузька носова частина дозволить легко добратись до будь-якого куточку одягу. Речі з фурнітурою зручно прасувати підошвою, яка має по краях невеликий виступ. Така особливість спрощує прасування текстилю під гудзиками, заклепками.

Матеріал підошви

Пропонуємо розглянути особливості деяких матеріалів, з яких виготовляються основи. Така інформація також частково спростить ваш вибір.

Алюміній

Прилади з алюмінієвою підошвою швидко нагріваються, мають невелику вагу, доступну вартість. Але їх поверхня може дряпатись, через що гірше ковзати по текстилю, залишаючи на одязі сяючий блиск та нагар. Для уникнення певних незручностей виробники використовують анодований алюміній.

Нержавійка

Практичні та довговічні поверхні стійкі до виникнення іржі, механічних впливів. Вони добре ковзають, мають оптимальну теплопровідність, не залишають слідів на тканині. Серед мінусів – довгий час розігріву та вага, яка особливо відчувається, коли потрібно багато прасувати.

Кераміка, металокераміка

Покриття наносяться на сталеві та алюмінієві основи. Такі підошви легко ковзають по тканині, рівномірно прогріваються, мають антипригарні властивості, не плавлять волокна. До мінусів відносять крихкість матеріалу. Для його зміцнення використовують хром, нікель або інші сплави.

Композит

Композитні поверхні більш міцні, ніж кераміка і алюміній. Вони стійкі до подряпин, з часом не зношуються, легко ковзають. Техніку можна використовувати для одягу з великою кількістю фурнітури, не боячись подряпати поверхню праски.

Титан

Праски з такою підошвою не з дешевих, зате вони міцні, зносостійкі, легко ковзають, наділені антипригарними властивостями. Титанові основи вважаються найстійкішими до пошкоджень. Але вони довго розігріваються і мають велику вагу.

Тефлон

Міцний матеріал з високим ступенем ковзання й антипригарним напиленням. При прасуванні не залишає заломів, зачіпок, легко очищається від забруднень. Через низьку зносостійкість тефлонові основи з часом стираються.

Отвори на підошві

Важливий нюанс, особливо якщо потрібно випрасувати занадто зім’яті речі. Функція відпарювання і достатня кількість отворів дозволять вирішити навіть найскладніші задачі.