Головна Цікаво Особливості гідроциліндрів і їх різноманітність

Особливості гідроциліндрів і їх різноманітність

У складі гідравліки практично будь-якої спецтехніки значиться гідроциліндр – агрегат, який представляє собою двигун гідравлічний з найпростішим пристроєм і рухом зворотно-поступального характеру. Він відповідає за підняття виконавчого механізму, його опускання і повороти, а разом з ним – за керування підключеного обладнання.

Як працюють і які бувають гідравлічні циліндри

Всі гідравлічні циліндри працюють з рідким середовищем по одному і тому ж принципу: вона потрапляє всередину агрегату, впливає на шток і змушує його висуватися вперед, а потім зливається з відповідного каналу. Сам шток повертається у вихідну позицію під впливом зворотного механізму, а потім цикл повторюється.

Гідравлічні циліндри застосовуються в системах об’ємного типу, які встановлюються на самоскидах, землерийної, будівельної, підйомної, бурової та іншої спецтехніки, на пресах, в летальних і космічних апаратах. Для різних сфер і призначення використовуються моделі, які відрізняються між собою багатьма параметрами, в тому числі:

  • конструкцією – бувають агрегати стандартні і телескопічні, з демпфуванням ходу, тандемні і т.д .;
  • типом дії – вироби можуть виконувати корисну роботу в одному або в двох напрямках;
  • способом фіксації – модель кріпиться на несучий транспорт за допомогою вушок або шарнірів;
  • місцем монтажу – циліндри встановлюються за кабіною техніки або у фронтальній її частини;
  • числом штоків;
  • робочими параметрами – напором, вантажопідйомністю, моментом інерції ступенів;
    вагою і розмірами (загальними, поршня і стержня), довжиною ходу;
  • матеріалами виготовлення і покриттям.

Крім того, циліндри гідравлічні розрізняються вартістю, станом, фірмою-виробником, регіоном походження.

Специфіка конструкції гідроциліндра

Шток є ключовим вузлом гідравлічного циліндра і в конструкції він може бути в єдиному або множині. Крім штока в складі агрегату значаться такі компоненти, як:

  • поршень або плунжер;
  • гільза з кришками, що формує корпус вироби;
  • ущільнювачі – манжети, кільця, грязес’емнікі;
  • елементи фіксації (кріплення) – шайби, гайки;
  • підшипник;
  • втулки;
  • поворотний механізм, в якості якого використовується пружина, вантаж і сила тяжіння, гідромотор.

Будова циліндра гідросистем може відрізнятися в залежності від конкретної моделі, але невелика кількість конструктивних елементів робить його дуже надійним агрегатом, здатним прослужити безперебійно тривалий термін. Крім того, він є простим в техобслуговуванні, монтажі, ремонті.

Що слід знати про гідроциліндрах

Гідроциліндри є простими й відносно недорогими агрегатами, які відіграють важливу роль у функціонуванні гідросистеми. Тому вибирати оптимальну модель необхідно дуже ретельно, з урахуванням багатьох моментів і на підставі спеціальних розрахунків (виконуються фахівцями). Ось чому перед покупкою варто звернутися до професіоналів, які добре знають всю специфіку роботи гідравлічного обладнання.

Правильно підібрану модель мало купити за вигідною ціною, її ще необхідно встановити на несучий транспорт, інтегрувати в гідравліку і підключити до інших систем машини. Некоректний монтаж може стати причиною неправильної або неефективної роботи всієї гідросистеми, передчасним зносом вузлів, зняттям з гарантійного обслуговування. Хороші майстри після монтажу дають гарантію не тільки на поставлені агрегати, але і на проведені роботи, інші надані послуги (обслуговування, ремонт).

Важливо забезпечити гідроциліндра оптимальні умови експлуатації, які вказуються виробником в керівництві. У документації, що додається до виробу (сертифікат відповідності, технічний паспорт, гарантійний талон), описані рекомендовані:

умови роботи – температура, вологість навколишнього середовища, робочий режим, граничні навантаження;
параметри (в’язкість, однорідність, інертність) і тип робочої рідини;
сумісність з несучої технікою;
періодичність техобслуговування та інші моменти.

Експерти рекомендують звертатися в компанію, яка надає повний комплекс послуг по гідрофікаціі – проектування гідравліки, виконання розрахунків, підбір компонентів, їх замовлення з каталогу, монтаж, сервіс. Добре, якщо ця компанія працює в цій сфері не перший рік, є дилером багатьох виробників (гарантія того, що ціна товару буде найвигіднішою), має свої власні СТО.