Головна Цікаво Порівняння пінопласту та мінеральної вати для утеплення стін

Порівняння пінопласту та мінеральної вати для утеплення стін

Коли з’являється необхідність в утепленні приміщення, перш за все всі починають дивитися на стіни. Адже саме цей елемент кожної будівлі є головним. Сьогодні існують різні матеріали для утеплення, це мінеральна вата, пінопласт, термалін, пінополіуретан, ековата та інші. Всі вони мають свої переваги та недоліки. У цьому матеріали детально порівняємо деякі з них.

Пінопласт та його властивості

Матеріал має мінімальний коефіцієнт теплопровідності, приблизно 0,035 Вт/м·К. Він гарно утримує тепло всередині приміщення навіть при невеликій товщині використаного шару. Активно застосовується для утеплення фасадів приватних будинків, квартир, а також промислових конструкцій.

Серед головних переваг використання пінопласту виділяють наступні:

  • економію, це один з найдешевших утеплювачів;
  • невелику вагу та легкість під час транспортування;
  • простоту монтажу, плити легко ріжуться та клеяться на піну чи клей;
  • можливість використання у приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

Стосовно звукоізоляції, тут він не здатний демонструвати якісні показники. Також серед його недоліків можна зазначити горючість, він легко плавиться при високих температурах, виділяє токсичний дим. Пінопласт має низьку паропроникність, стіни, оброблені цим матеріалом, не пропускають повітря та накопичують вологу всередині.

Мінеральна вата та її особливості

Це волокнистий матеріал, який виготовляється з базальту, доломіту та вапняку. Мінеральна вата відома своїми вогнестійкими та звукоізоляційними властивостями. Серед її переваг:

  • негорючість;
  • добра вентиляція;
  • довговічність у використанні;
  • екологічність.

Серед недоліків зазначеного матеріалу наводять вбирання вологи. Якщо мінеральна вата не захищена спеціальними ізоляційними матеріалами, вона втрачає свої теплоізоляційні властивості. Також її досить складно монтувати. Фасадні роботи щодо її інсталяції потребують багато часу та зусиль.

 

Вартість такого матеріалу на 30-40% більше, ніж ціна пінопласту.

Застосовують мінеральну вату для утеплення фасадів будинків з дихаючими стінами, для утеплення міжкімнатних перегородок, мансард та дахів. Також вона може використовуватися для обробки протипожежних зон в багатоповерхових домах.

Термін служби мінеральної вати становить приблизно 30 років, це на 10 більше від середнього показника пінопласту.

Якщо для потенціальних покупців важлива мінімальна вартість матеріалу та простота монтажу, краще вибрати пінопласт. Якщо у пріоритеті пожежна безпека та відведення вологи зі стін, тут треба вибирати мінеральну вату.