Головна Цікаво Прибрати живіт: 6 «наукових» порад

Прибрати живіт: 6 «наукових» порад

113

Жир, що накопичується в області талії — самий небезпечний для здоров’я. Розповідаємо, як позбавитися від нього — з допомогою порад, ефективність яких довела наука.

Наука знає усі — в тому числі те, як ефективніше худнути. Ми зібрали кілька способів прибрати жир з живота, ефективність яких підтверджена вченими — вибирайте, які вам більше сподобаються!

Їсти більше клітковини

Продукти з високим вмістом рафінованих вуглеводів і цукру допомагають швидко перебити апетит, але практично не рятують від почуття голоду — і мі з’їдаємо більше «порожніх» калорій, які миттєво трансформуються в жирові запаси на нашій талії. Якщо основою раціону зробити цільнозерновий хліб, овес, овочі, фрукти, бобові і насіння, є буде хотітися рідше. Більше того, цей підхід може замінити навіть сувору дієту. Як показали результати дослідження, опублікованого в 2015 році в Annals of Internal Medicine, просто збільшення кількості клітковини в раціоні до 25 грамів в день призводить до зниження ваги. Так-так, навіть без фізичних вправ.

Кожен день гуляти пішки

До речі про фізичних правах. Якщо тричі в тиждень ви будете гуляти по 50-70 хвилин, то вже через три місяці частка вісцерального жиру (одного з найбільш небезпечних) істотно знизитися. Якщо ви зовсім не звикли до прогулянок, почніть з малого: хоча б 10 хвилин у день, швидким кроком. І поступово збільшуйте час, поки не доведете годину піших тренувань до 150 хвилин на тиждень.

Їсти більше здорових жирів

Якщо ви хочете скинути жир, вам потрібно є більше жирних продуктів — але тільки тих, в яких багато мононенасичених і поліненасичених жирів. Оливкова олія, горіхи, авокадо, жирна риба і яйця сприяють швидкому насиченню, допомагають довше утримувати відчуття ситості, а також підтримують високу швидкість метаболізму.

…І білка

Не менше 70 грамів білка в день — саме стільки потрібно їсти, щоб підтримувати здоровий баланс корисних речовин. Особливо це важливо, якщо ви займаєтеся силовими тренуваннями: для формування та відновлення м’язової тканини білок просто необхідний.

Обмежити стрес

По-перше, стресовий гормон кортизол впливає на здатність клітин нашого тіла сприймати інсулін — і у підсумку ми швидше набираємо жир. А, по‑друге, під впливом стресу і тривоги багатьох з нас тягне на шкідливу їжу: фаст-фуд, транс-жири, швидкі вуглеводи і цукор — всі ті, від чого зростанні живіт і псується здоров’я. Вчіться практикам розслаблення і намагайтеся менше нервувати.

Краще спати

Якщо у вас є порушення сну — зверніться до лікаря за допомогою. Якщо зі сном все в порядку, просто стежте за тим, щоб ваш нічний відпочинок тривав не менше восьми годин і починався хоча б за годину до півночі. Чим менше ми спимо, тим більше важимо — в тому числі й тому, що недосип штовхає нас на шкідлива і небезпечна харчова поведінка.