Головна Цікаво Проходження тестування на Гепатит С

Проходження тестування на Гепатит С

На сьогоднішній день є безліч препаратів, що дозволяють успішно боротися з гепатитом С. Наприклад, Ledifos, що показав прекрасні результати як в лабораторних дослідженнях, так і на практиці в якості основного засобу терапії хворих.

Необхідність своєчасної діагностики

Необхідно розуміти, що успіх лікування повністю залежить від своєчасно встановленого діагнозу. Всесвітня організація здоров’я рекомендує людям із зони ризику проходити регулярні обстеження, що допоможе не тільки вчасно виявити інфекцію, але також запобігти її передачу іншим людями. Небезпека виявлення ВГС існує у наступних категорій людей:

раніше вживали наркотики за допомогою внутрішньовенних ін’єкцій;
укладені і особи, що знаходяться на лікуванні в закритих приміщеннях;
лікарі, які мають безпосередні контакти з кров’ю (хірурги, стоматологи та інші);
медичний персонал, що має контакти із зараженою гепатитом С кров’ю;
люди, які мають незахищені статеві акти з особами, зараженими ВІЛ або ВГС;
Новонароджені від матерів з діагнозом гепатит С мають високий ризик зараження;
все перенесли переливання крові або трансплантацію органів до 1992 року;
досить високий ризик виявлення гепатиту С серед людей, що роблять тату або пірсинг.

ВООЗ вкрай рекомендує проводити регулярні обстеження і вчасно звертатися за медичною допомогою при виявленні найменших ознак інфекції. Серед найбільш ефективних методів виділяється серологічне тестування.

За останніми статистичними даними від всесвітньої організації здоров’я, серед людей з діагнозом ВІЛ приблизно 7% хворих також є носіями інфекції вірусного гепатиту С. Це зовсім не дивно, оскільки ВГС є одним з найнебезпечніших захворювань і займає лідируючі місце по летальних наслідків. У деяких регіонах він знаходиться навіть вище СНІДу.

Симптоми ВГС

Небезпека гепатиту С в його абсолютно безсимптомному розвитку. Людина може десятиліттями бути носієм вірусу і не знати про це. Саме тому його називають «тихим вбивцею», але в ряді випадків перші симптоми проявляються після первинної інфекції (період від 14 днів до 6 місяців), серед них: втрата апетиту і постійна втома, блювота і нудота, а також гострий біль в животі. Кал стає безбарвним, а сеча темніє. Можливі болі в суглобах і жовтушність очей і шкірних покривів.