Елемент підвіски автомобіля, який представляє собою конструкцію, що складається з сталевих витків. Виконує роль пружного елемента між кузовом і колесами, який згладжує проходження нерівностей, ям, поворотів. Працює в парі з амортизатором – даний вузол здатний швидко гасити коливання, що передаються від коліс на кузов. Тим самим забезпечується комфортне пересування, точне управління і висока безпека.
Варто відзначити, що довжина, діаметр пружини і товщина витків залежать від ваги транспортного засобу, його довжини, типу приводу і застосовуваних коліс. Завдяки точному підбору, пружини передні не дозволяють кузову автомобіля стосуватися асфальту під час руху. Також, пружні елементи здатні продовжити термін служби кузова, так як останній не приймає на себе сильних ударів.
Залежно від типу підвіски, пружина може встановлюватися окремо від амортизатора або разом (стійка). Останній варіант вимагає застосування опорного підшипника, який забезпечує поворот пружини навколо осі при вивороті руля – це полегшує управління і продовжує термін служби деталей кузова і підвіски.
Діагностика несправностей
У разі якщо відмічено погіршення керованості, просадка кузова при незначній завантаженні, великий крен або дивні звуки при проходженні нерівностей – обов’язково перевіряються елементи підвіски. Насамперед діагностується амортизатор і його елементи, так як ймовірність виходу з ладу у нього вище, ніж у пружини. Якщо демпфер, відбійник і пильовик цілі, слід дивитися на пружину.
Основні несправності:
- Втрата пружності елементами в зв’язку зі старінням або екстремальної експлуатацією;
- Облом витків – найчастіше виникає при попаданні колеса в великі ями або при перевантаженні осі;
- Тріщини – з’являються в зв’язку зі старінням металу або при перевантаженнях.
Термін служби передніх пружин багато в чому залежить від дорожнього покриття і режимів експлуатації. Тим більше, передні пружини мають постійне навантаження через вагу двигуна і що повертається осі. Першими ознаками зношення пружних елементів є зменшення кліренсу і черкания бампером дорожнього покриття при поворотах і проходженні нерівностей