Головна Цікаво Приватні будинки для літніх людей в Україні

Приватні будинки для літніх людей в Україні

Приватні будинки для літніх людей значно потіснили державні установи, які багато років використовувалися для розміщення та проживання людей похилого віку, про яких не було кому попіклуватися. І хоча у свідомості багатьох людей думка про пансіонат для стареньких все ще не викликає позитивних емоцій, поступово переглядати власні  упередження все ж доводиться. Адже кількість і рівень приватних закладів зростає, а державні установи відходять на другий план.

Чим приватний будинок для літніх людей відрізняється від державного?

Державні заклади, що приймають літніх людей на проживання, існують та функціонують за рахунок двох джерел фінансування – виділення державних коштів, а також оплата з пенсійних виплат самих мешканців. Тобто якщо літня людина проживає у такому закладі, її пенсія спрямовується на придбання для неї засобів особистої гігієни, ліків та інших необхідних речей керівництвом установи. Тож може уявити, як небагато всього може мати людина, що проживає у такому будинку для літніх людей.

Зазвичай у таких центрах дійсно проживають самотні літні люди, які не мають близьких, що могли б потурбуватися про них. А навіть маючи кошти та бажання, родина не може значно покращити умови перебування старенького у державному закладі. Адже можливості, що там запропоновані, орієнтовані переважно на підтримку життя та забезпечення базових потреб: їжа, ліки, ліжко для сну.

Приватні будинки для літніх людей в Україні надають свої послуги за рахунок фінансування родинами мешканців. Тобто ви самі сплачуєте за те, аби ваш дідусь чи бабуся проживали в гідних умовах та отримували усе необхідне піклування. Така система набагато більш ефективна та здатна задовільними потреби різних людей.

Варто сказати, що умови для проживання усіх літніх людей у таких приватних закладах однаково гарні. Усі мешканці можуть користуватися облаштованою територією центра, отримують якісну медичну допомогу, багаторазове харчування та догляд. Проте існує можливість винайняти індивідуальну доглядальницю, яка працюватиме в режимі 24/7, або ж домовитися про проходження курсу реабілітації після перенесення тяжкої хвороби. Також, за бажанням та можливостями родини, старенькі мають можливість проживати в індивідуальних чи загальних кімнатах на 2-4 людини.