Головна Цікаво Реєстраційна служба Буського районного управління юстиції створена та діє відповідно до наказів...

Реєстраційна служба Буського районного управління юстиції створена та діє відповідно до наказів Міністерства юстиції України

 Реєстраційна служба Буського районного управління юстиції створена та діє відповідно до наказів Міністерства юстиції України від 7.09.2011р. №2074/5 "Про створені підрозділи територіальних органів юстиції, які забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру та з питань банкрутства", Головного управління юстиції у Львівській області №1294-К від 10.11.2011 року "Про створення реєстраційної служби Головного управління юстиції у Львівській області та реєстраційних служб територіальних органів юстиції області".Відповідно до Положення про реєстраційну службу Буського районного управління юстиції, затвердженого наказом Буського районного управління юстиції №33 від 14.11.2011 року, погодженого Головою Державної реєстраційної служби України та начальником реєстраційної служби Головного управління юстиції у Львівській області є структурним підрозділом Буського районного управління юстиції, що забезпечує реалізацію повноважень Укрдержреєстру.

 
Основними завданнями реєстраційної служби Буського районного управління юстиції є забезпечення реалізації державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, статутів.
 
Структура реєстраційної служби Буського районного управління юстиції:
начальник реєстраційної служби Буського районного управління юстиції
* Шеремета Мар’яна Михайлівна, тел. 3-01-97.
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану
* начальник відділу – Кравчук Ольга Євгенівна, тел. 2-12-60.
Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно
* головний спеціаліст – Грицина Оксана Романівна, тел. 3-01-97;
* провідний спеціаліст – Качинська Олена Володимирівна, тел. 3-01-97.
Легалізація (реєстрація) громадських формувань
* провідний спеціаліст – Горішна Людмила Петрівна, тел. 3-01-97.
 
Щодо роботи відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно дана ділянка роботи є новою. Основним завданням відділу є забезпечення реалізації державної політики у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
 
16.03.2010 р. набрав чинності Закон України від 11.02.2010 № 1878-VІ "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та інших законодавчих актів України", яким передбачається створення єдиної системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
 
 
Система державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, яка започатковується вказаним Законом, передбачає проведення державної реєстрації всіх речових прав на нерухоме майно одним державним органом в єдиному державному реєстрі.
 
Конституцією України визначено, що саме держава покликана гарантувати громадянам захист права власності, а тому офіційне визнання і підтвердження фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (в чому і полягає зміст державної реєстрації речових прав на нерухоме майно) має бути функцією виключно держави.
 
Пунктом 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та інших законодавчих актів України" (зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 09.12.2011 № 4152-VІ) визначено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному цим Законом, буде здійснюватись з 1.01.2013.
 
Відомості про державну реєстрацію правочинів, іпотек, обтяження нерухомого майна, що містяться у відповідних реєстрах, не будуть втрачені, оскільки концепція системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно передбачає використання цих відомостей.
 
Так, реєстраційні дані Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна будуть використовуватись державним реєстратором прав під час розгляду заяви про державну реєстрацію, відповідно до якої державну реєстрацію права власності або іншого речового права на нерухоме майно у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно заявлено вперше (пункт 92 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 № 703).
 
Порядок надання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 № 703, та¬кож передбачає використання державним реєстратором реєстраційних даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек.
 
Наказом Міністерства юстиції України від 17.04.2012 №595/5 "Про впорядкування відносин, пов’язаних із державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20.04.2012 за № 590/20903 затверджено форми заяв, що подаються для державної реєстрації прав та вимоги щодо їх заповнення.
 
Реєстраційна служба Буського районного управління юстиції знаходиться за адресою: м. Буськ, вул. Грушевського, 1, тел. 3-01-97.
 
Мар’яна ШЕРЕМЕТА, начальник реєстраційної служби