Головна Цікаво Рейтинг найкращих кабелів для квартири та будинку в 2022!

Рейтинг найкращих кабелів для квартири та будинку в 2022!

Рейтинг найпопулярніших марок кабелів та проводів для монтажу побутових електричних мереж виглядає так:

1. ВВГНГ. Кабель для дому. Знаходиться на першому місці за популярністю та масовістю застосування. Призначений для прокладання внутрішніх силових мереж. Про цей кабель якраз можна сказати – ідеальне поєднання ціни та якості, що є його головною перевагою. Кабель з мідною жилою, оболонкою та ізоляцією з ПВХ. Поєднання букв “нг-LS” говорить про те, що кабель не підтримує горіння при груповій прокладці і має низьке газо- та димовиділення. Термін служби у нормованих умовах експлуатації – не менше 30 років. До єдиного недоліку цього кабелю можна віднести відносно високу жорсткість жил, що ускладнює монтаж, особливо при великому перерізі.

2. ПВС. Наступний у рейтингу і не менш популярний тип провідникової продукції. Провід з оболонкою та ізоляцією з полівінілхлоридного пластикату з’єднувальний з максимальним перерізом жил від 0,75 мм2 до 16 мм2 та кількістю від 2 до 5. Провід виготовляється з гнучкими ізольованими мідними жилами, при цьому оболонка повністю заповнює проміжки між ними. Все це обумовлює головну гідність дроту – високий ресурс та стійкість до перетирання при багаторазових вигинах (до кількох тисяч). Тому він незамінний при приєднанні електроприладів, електроінструменту, засобів малої механізації до електричної мережі, а також виготовлення подовжувачів.До недоліків можна віднести його термін служби – не менше 10 років, непридатність для використання у вигляді стаціонарної проводки всередині приміщень та зовнішньої прокладки, особливо в землі.

3. ШВВП. Схожий на тип ізоляції з проводом ПВС. Провід плоский з жилами, розташованими паралельно, перетином від 0,5 мм2 до 0,75 мм2 при їх кількості від 2 до 3. радіоапаратури) та інших аналогічних приладів побутового призначення. До переваг можна віднести гнучкість, стійкість до зламування, невисоку вартість, а до недоліків – термін служби не більше 10 років і непридатність для використання у вигляді стаціонарної проводки.

4. КДТП-ХЛ. Кабель на напругу до 660 В змінного токас ізоляцією та оболонкою з термоеластопласту з перетином мідних багатодротяних жил від 0,75 мм2 до 240 мм2 та їх кількістю від 1 до 5. Оптимальний вибір для організації живлення потужних рухомих силових механізмів з електроприводом, у тому числі верстатів та вантажопідйомних механізмів (наприклад, побутових міні-талей) та для підключення зварювальних апаратів. Кабель цієї марки примітний високою зносостійкістю, гнучкістю, стійкістю до розтягування та роздавлювання, а у виконанні ХЛ ще й широким температурним діапазоном при експлуатації від -60 до 50оС. Правда, через жорсткі умови експлуатації закономірно виникає і суттєвий мінус – термін служби цього кабелю невеликий і становить не більше 4 років.

5. РК. Радіочастотний коаксіальний кабель для квартири.Коли виникає необхідність підключити домашній телевізор до телебачення аналогового або цифрового наземного мовлення, цей кабель за своїми конструктивними і функціональними характеристиками підходить якнайкраще. Найпоширеніший тип – РК 75-4-11, де 75 – хвильовий опір в Ом (стандартна величина для прийняття сучасного формату телемовлення), 4 – значення номінального діаметра по ізоляції 4,6 мм. У позначенні 11 перша “1” означає звичайну теплостійкість із суцільною ізоляцією (для температур до 85 оС), а друга “1” – номер розробки. Внутрішній провідник та зовнішній провідник у нього виконані і мідних дротів, а ізоляція та оболонка – з поліетилену. Діаметр центрального провідника 0,72 мм є оптимальним для передачі сигналу на відстань до 30 м. До переваг можна віднести надійність і високу стійкість до кліматичних впливів при зовнішньому монтажі, а також демократичну вартість. Недоліки – можливість погіршення якості сигналу при прокладанні на значні відстані від антени до приймача сигналу і при використанні в системах супутникового телебачення.6. АВБШв чи ВБШв. Якщо стоїть питання про те, як вибрати кабель для організації підземного введення в приватний будинок, то можна з упевненістю сказати, що кабелі АВБШв з алюмінієвими жилами (А) і ВБШв з мідними жилами найкраще підходять для зовнішньої та внутрішньої прокладки силових ліній 0,4 кВ. Мають ізоляцію жил із ПВХ-пластикату (В) та зовнішній покрив у вигляді ПВХ-шлангу (Шв). Зважаючи на наявність броні (Б) для захисту від механічних пошкоджень та проникнення вологи, його можна прокладати практично без обмежень безпосередньо в траншеї в землі. До переваг кабелю можна також віднести широкий спектр перерізів (від 1,5 до 400 мм2) у поєднаннях з різною кількістю жил (від 2 до 5), високу надійність, міцність, універсальність за способом прокладання, термін служби не менше 30 років. До недоліків – малу гнучкість, що призводить до складнощів при прокладанні, особливо кабелів великого перерізу, велику вагу та вартість у порівнянні з кабелями без броні.

7. СІП-4. Провід з алюмінієвими жилами з перетином від 16 мм2 та поліетиленовою ізоляцією. Фактично немає альтернативи при влаштуванні повітряних вводів у приватні житлові будинки від повітряних ліній електропередач 0,4 кВ, у тому числі при зовнішній прокладці по стінах будівель. Будівництво вводів до будинків голим проводом технічними нормативами вже давно заборонено. Переваг у проводу СІП-4 багато – електробезпека, надійність, високий термін служби, простота монтажу, пожежна та естетичність. З недоліків можна відзначити лише непридатність для прокладання усередині приміщень через горючу ізоляцію.

8. ПРКС.Який кабель краще під час прокладання електричних мереж у таких приміщеннях, як сауна чи баня, для підключення нагрівальних приладів та обладнання, тобто там, де можуть бути дуже екстремальні температурні умови? В цьому випадку варто зупинити свій вибір на термостійких багатожильних дротах ПРКС з мідними жилами, ізоляцією та оболонкою з кремнійорганічної гуми. Безперечними плюсами цього виробу є широкий температурний діапазон умов експлуатації – від -50 до +180°С, термін служби 25 років, наявність маслобензостійких виконань, оболонка, що не розповсюджує горіння, та діапазон перерізів від 0,75 мм2 до 50 мм2, що дозволяє підключити достатньо потужне навантаження.

9. РКДМ. Провід термостійкий на напругу до 660 Вс ізоляцією із кремній-органічної (силіконової) гуми, з обплетенням із скловолоконних ниток, просочених теплостійким лаком. Особливістю цього мідного дроту є те, що він випускається лише одножильним. Відрізняється ефективністю застосування при низьких та високих температурах – від -60 до +180°С, високою гнучкістю, перетином жили до 240 мм2, стійкістю до вібрацій, дії агресивних хімічних речовин, підвищеної вологості. Тому крім широкого застосування в промисловості він застосовується і в побуті для комутацій нагрівального електроустаткування та прокладання мереж у приміщеннях з високою температурою та вологістю. До мінусів, що випливають із умов експлуатації, можна віднести термін служби не більше 8 років та відсутність багатожильного виконання.

10. ВПП. Замикає наш рейтинг цей одножильний мідний провід на напругу до 660 В перетином до 120 мм2.Затребуваний при індивідуальному житловому будівництві та призначений для вузького застосування – для живлення водонавантажувальних насосів, наприклад, у колодязях артезіанських свердловин. Ізоляція та оболонка виконані з поліетилену, що зумовлює здатність довго витримувати тиск води у свердловинах без втрати ізоляційних характеристик. З мінусів – термін служби не менше 6 років, що знижується під час використання за максимальної температури навколишнього середовища 80 оС.