Головна Цікаво Роль упаковки у маркетингу

Роль упаковки у маркетингу

Для багатьох людей слово «упаковка» асоціюється насамперед із гофрокартонними ящиками різних розмірів та виду, пластиком чи поліетиленовою плівкою, які призначені насамперед для перевезення та зберігання певних товарів. Однак це далеко не єдина її функція, хоча, звичайно ж, важлива. У маркетингу до упаковки ставляться як до одного з найважливіших елементів дистанційної комунікації виробника з потенційними споживачами та успішного просування самого товару на ринку, і це не дивно – досить згадати ту воістину магічну роль, яку грають нам назви знаменитих брендів, що нерідко уособлюють собою якості певного продукту. Чималу роль у створенні цієї «магії» належить саме тарі.

Що робить упаковка

Як маркетинговий засіб упаковка виконує три функції:

  • рекламну. З її допомогою споживач дізнається про наявність певного товару, знайомиться з ним та з його головними характеристиками;
  • ідентифікаційну. При її реалізації вона створює «обличчя» товару і робить його пізнаваним для покупця за допомогою візуального образу у вигляді певного рисунку, поєднання кольорів, шрифту, геометричних форм та інших образотворчих елементів. При цьому важливу роль відіграє оригінальність остаточного результату, що дозволяє виділити конкретний товар з аналогічного ряду, що в свою чергу є важливою умовою його просування в умовах високої конкуренції;
  • споживчу.

У глобальному сенсі сукупність цих функцій призводить до формування сильного конкурентоспроможного та вiдомого споживачу бренду, а в вужчому створює те саме маркетингове звернення, яке бачить перед собою відвідувач магазину при виборі того чи іншого продукту. Неважко здогадатися, наскільки важливу роль грає грамотно розроблена і якісно виготовлена ​​упаковка для того, щоб переконати покупця придбати саме цей товар, віддавши перевагу аналогам. Не випадково маркетологи розглядають упаковку та її вміст як єдине ціле, яке в ідеалі має гармонувати один з одним і передавати концепцію продукту та його суть, транслюючи їх зрозумілою для споживача візуальною мовою.

Вимоги до тари

Значення упаковки для успішного просування товару на ринку формує наступнi вимоги, яким вона повинна відповідати:

  • яскравість та зовнішня привабливість;
  • міцність;
  • надійність.

Кожна з них говорить сама за себе. Наприклад, яскравість та привабливість впливають на естетичне сприйняття покупця та привертають його увагу до товару, виділяючи його з ряду аналогів, а міцність та надійність формують довіру до бренду та забезпечують його затребуваність.

На жаль, буває і так, що якість товару не відповідає тій упаковці, в якій він представлений споживачеві, але це вже – зона відповідальності самого виробника, який покладається лише на зовнішнє і не замислюється про зміст. Якщо ж говорити про презентацію продукту на ринку, то це, як і багато іншого, слід довіряти лише професіоналам своєї справи. Тому розробкою тари займаються технологи, дизайнери та фахівці з планування маркетингових комунікацій у самій фірмі, а виготовлення упаковки давно вже стало невід’ємною частиною полiграфiчних послуг.