Головна Цікаво Ручки-скоби: особливості, стилі і правила вибору

Ручки-скоби: особливості, стилі і правила вибору

Ручки-скоби – фурнітура, не тільки призначена для відкривання дверцят, а й є декоративним елементом, який відмінно доповнюють меблі.

Основні характеристики

Конструкція проста – виріб складається з двох ручок, які ставляться на дверне полотно. Ніяких механізмів і рухомих деталей немає.

Якісна ручка-скоба не береться деформації навіть при сильному фізичному впливі, тому прослужить багато років.

Імовірність того, що вироби стануть непридатними до використання, мінімальна, так як немає рухомого механізму. Відсутність замикаючого елементу гарантує, що ручка не зламається при активному використанні.

Моделі прості в монтажі, так що кожен зможе самостійно їх встановити, при цьому ніякі особливі вміння не потрібні.

Фурнітура належить до замкнутого типу. Скоби мають таку довжину, що мінімізується ризик зісковзування руки з рукоятки. Двері навряд чи мимовільно закриється, що дуже важливо, якщо полотна важкі, з тугою пружиною і доводить механізмом.

Ручки-скоби мають широку сферу застосування. Вони підходять як для меблів, так і для дверей. Особливо актуально встановлювати ручки на полотнах в приміщеннях, де постійно великий потік людей. Інші види не завжди справляються з великими навантаженнями.

Доглядати за ручками-скобами дуже просто. Необхідно тільки раз в 5-10 років оновлювати поверхню, так як від частого дотику покриття стирається.

Асортимент досить великий, так що можна без проблем підібрати варіант як під класичний, так і під сучасний інтер’єр.

Модельний ряд

Фурнітура виготовляється з різних матеріалів, в цьому і полягає головна відмінність. Найчастіше використовуються наступні:

  • Нержавіюча сталь. Використовується найчастіше за рахунок прекрасних експлуатаційних характеристик. Нержавіюча сталь не боїться впливу вологи і має тривалий термін використання. На поверхня не наноситься захисне покриття, так як в цьому немає потреби. Мінус тільки в тому, що такі ручки коштують дорожче в порівнянні з моделями з інших матеріалів.
  • Пластик. Ручки-скоби міцні, легкі і недорогі. При виборі важливо звернути увагу на те, чи є металеве кріплення.
  • Ковані. Фурнітура такого типу виготовляється вручну.
  • Сталеві. Поверхня обробляється термогальваніческім методом, тому вироби виготовлені під бронзу, золото, хром або цинк.
  • Дерево. Моделі добре підходять для класичних інтер’єрів. Для виготовлення найчастіше вибираються тверді види дерева, так як вони більш міцні.
  • Латунь. Фурнітура виглядає солідно, але й коштує недешево. Хороший варіант для класичних інтер’єрів.

Ручки-скоби можуть виготовлятися з декількох матеріалів відразу. Наприклад, дуже популярно поєднання металу і дерева. Вироби міцні і зручні.

Деякі ручки покривають нікелем або хромом для захисту від негативного впливу і поліпшення тактильних характеристик. Поверхня виробів металлизируются для нанесення декоративного або антикорозійного покриття.

стильові рішення

Вибираючи фурнітуру, необхідно враховувати загальний стиль приміщення і меблів зокрема. Будь-які ручки повинні підходити до інтер’єру, не виділятися на загальному тлі, а тільки доповнювати простір.

В магазинах представлена ​​фурнітура в таких стилях:

  • класика;
  • мінімалізм;
  • лофт.

Кожна модель виготовлена ​​таким чином, щоб доповнювати обраний інтер’єр. Відтінок може бути різним – в асортименті магазинів представлені вироби від стандартних світлих кольорів до золотистих.

Поради щодо вибору

Купуючи ручки, необхідно дізнатися у виробника, чи надається гарантія на вироби. Компанії, які дорожать своєю репутацією, роблять це. Важливо, щоб додавався сертифікат якості.

При покупці потрібно перевірити комплектацію. Необхідно зберегти чек, щоб в разі необхідності можна було замінити ручку-скобу.

Попередньо варто визначитися з розміром, а також стилем виробів. Важливо проаналізувати властивості матеріалів і вибрати ціновий діапазон.