Головна Цікаво Сезонні продукти для підвищення імунітету

Сезонні продукти для підвищення імунітету

Сезонні фрукти та овочі є важливими джерелами вітамінів.

Осінь в самому розпалі. Тільки вчора на вулиці стояли теплі, майже літні дні, а сьогодні небо похмуре, ллє дощ, і вітер норовить вирвати парасольку з рук. У таку погоду застудитися – легше легкого. Щоб цього не сталося, необхідно мати міцний імунітет. А йому для підтримки «боєготовності» необхідні вітаміни, мікроелементи і біологічно активні речовини, які можна придбати в магазині здорового харчування https://mrvegan.com.ua/. Відмінне джерело – сезонні продукти (тим більше, що вони всім доступні, а допомогу можуть надати неоціненну).

Найкорисніший для імунітету овоч – це часник. Він містить калій, кальцій, фосфор, вітаміни груп В і С, селен, марганець, йод і ефірні масла. Часник щодо калорійний продукт – в 100 г міститься 149 ккал. Рятує тільки те, що це гострий овоч, – багато його не з’їси, а значить, не нашкодиш фігурі.

Головна перевага часнику в питанні зміцнення захисної системи організму – високий вміст фітонцидів. Ці летючі речовини успішно борються з хвороботворними бактеріями і мають протизапальну дію. Вони ж надають часнику характерний запах. Але з ним легко впоратися: після вживання часнику просто почистіть зуби. А якщо немає такої можливості, можна пожувати пару кавових зерен або з’їсти кілька гілочок петрушки.

Цибуля також містить фітонциди і є вірним союзником імунітету. А ще в її складі – ударна доза вітаміну С. Восени лікарі рекомендують з’їдати хоча б половину сирої цибулини в день, а ще краще – цілу!
Чим гостріша цибуля – тим вона корисніша.Багатьом не подобається різкий смак цибулі. Щоб зробити овоч менш гірким, можна обдати його окропом, а приховати запах допоможуть ті ж продукти, що поглинають часниковий дух: кавові зерна і петрушка.

Інший корисний овоч – гарбуз. У ньому міститься широкий спектр вітамінів А, С, В, В2, Е, РР і Т. До речі, бета-каротину в гарбузі в п’ять разів більше, ніж у моркві! Оскільки в цьому овочі також великий відсоток заліза, гарбуз рекомендують вживати людям, що страждають на анемію.

Вибрати хорошу гарбуз нескладно. Найкращий плід яскраво забарвлений і не має зовнішніх пошкоджень. Розмір тут не головне – 3-5 кг максимум.

Крім іншого, слід звернути увагу на помідори , які багаті вітамінами С і К. У них містяться магній, який зміцнює серцевий м’яз і судини, кальцій – основний матеріал для кісткової тканини, а також йод, який допомагає синтезувати гормони, що регулюють роботу всього організму. Крім цінного набору мікро- і макроелементів помідори містять потужний антиоксидант лікопін. Він знижує вплив на організм активного кисню і захищає клітини від вільних радикалів. Ця речовина благотворно впливає на роботу мозку і знижує ймовірність захворювань серця і нирок.

Однак не тільки овочі корисні для імунітету. Одним з найбільш корисних фруктів є лимон. Його шкірка багата флавоноїдами, ефірними маслами, пектиновими сполуками, харчовими волокнами, глікозидами і фітонцидами. М’якоть лимона – це справжня вітамінна батарейка. Найціннішим для підтримки імунітету вважається вітамін С – його в лимоні 140 мг на 100 г. Вітамін D також важливий для зміцнення захисних сил організму. Його вміст у м’якоті і шкірці аналогічно досить велике.

Лікарі рекомендують восени і взимку вживати 3-4 кружечка лимона кожен день. Але слід пам’ятати, що запашна лимонна скибочка погано переносить високі температури. Щоб зберегти всю користь фрукта, його не варто «купати» в гарячому чаї і робити з нього конфітюри.

А якщо хочеться солодкого, з’їжте трохи меду. Він має бактерицидну дію і знімає запальні процеси, а також прискорює обмін речовин. Оптимальна доза для дорослої людини – 2 столові ложки меду щодня. Однак додавати його в гарячий чай також не варто. Всі цілющі властивості будуть зведені до нуля, так як при температурі вище 60 градусів все, що є корисного в меді, розкладається, і залишається тільки підсолоджена рідина.

Восени необхідно ретельніше складати свій раціон харчування. Всі перераховані продукти обов’язково повинні входити в нього – зрозуміло, якщо немає протипоказань, – тим більше, що вони недорогі і цілком доступні.