Головна Цікаво Що потрібно знати про Інтернет? Цікаві факти

Що потрібно знати про Інтернет? Цікаві факти

Мільярди людей кожного дня підключаються до Інтернету. Але рівень знань, що це таке та коли воно з’явилось, доволі низький у переважної кількості користувачів веб павутини. Саме тому варто знати про інтернет більше, щоб він приносив лише користь та був максимально ефективним інструментом у руках користувача.

Що варто знати про всесвітню мережу?

Ви знаєте, коли з’явився перший сайт? Це сталось трохи більше тридцяти років тому. За вісімнадцять днів до проголошення української незалежності. І цей сайт належав швейцарському ЦЕРНу, добре відомому усім вченим та фанатам книг від Дена Брауна. Неймовірно, проте найперший сайт світу досі добре працює.

У тому ж тисяча дев’ятсот дев’яносто першому році відбулась вперше передача зображення онлайн за допомогою веб-камери. Вам може здатись, що то було спілкування між відомими людьми. На жаль, ні, в перший раз це був діалог між людиною та кавоваркою. Тобто камеру використали, щоб слідкувати, як готується кава у сусідньому приміщення. Лінь – це двигун прогресу.

Цікаво, що на початку 2010-х років Фінляндія стала першою країною в світі, де на законодавчому рівні визнали, що для громадян інтернет має бути безпечним та захищеним. Тобто забороняється стеження за людьми в інтернеті.

Відомий нині термін “Веб серфінг” згадується вперше в 1992 році в письменника Джин Армор Поллі. Це поняття використовувалось для визначення безпеки в отриманні онлайн-послуг.

Для кожної людини важливо, щоб її інтернет був стабільний. Для цього важливо обрати перевіреного інтернет провайдера у Львові (Личаківський район). Спеціалісти рекомендують звернути увагу на Linkcom – провайдер, який забезпечує швидкісне та надійне з’єднання за вигідними тарифами.

Не дуже очевидний факт: найбільша кількість користувачів Інтернету проживають в такій країні, як Китай. Кожного дня в цій країні входять в мережу більше восьми сотень мільйонів людей. А це приблизно шістдесят відсотків всіх жителів КНР.

Цікаво також те, що понад половину всього світового трафіку генерують боти, а не реальні користувачі. Тому варто двічі подумати, перш ніж починати сварки з анонімними користувачами в мережі.

А завдяки чому мережа Інтернет працює?

Існує три сотні кабелів, які поєднують по дну океанів та морів всі континенти. Для того, щоб зберігати та передавати онлайн данні на серверах Інтернету витрачається п’ята частина загальносвітового споживання електроенергії.

А все обладнання, яке використовується для роботи всесвітньої мережі створює приблизно 5% від всього вуглекислого газу, що утворюється на землі та виділяється в атмосферу.

Наразі в Інтернеті існують більше двох мільярдів активних сайтів. А от більше половину всього трафіку генеруються лише маленькою долею, а точніше 0.1% від цих сайтів.

Насправді існує сім хранителів Інтернету. Ці люди мають спеціальні персональні ключі, використовуючи які можна в будь-який момент перезапустити всю глобальну мережу. Для цього має статись одне з двох: техногенна катастрофа або захоплення мережі інтернету. Тобто вся ця величезна веб машина захищена завдяки декільком людям.