Головна Цікаво Що робити, якщо скрипить офісне крісло?

Що робити, якщо скрипить офісне крісло?

Навіть нові та дорогі меблі можуть видавати дратівливі звуки, які будуть відволікати не тільки їх «щасливого» власника, а й оточуючих. Ділимося, як зробити так, щоб крісло для офісу не рипіло.

У чому причина скрипу?

Якщо офісні стільці хоч і не оснащені механізмами та системами регулювання, мають простішу конструкцію та легкі в обслуговуванні, з кріслами, що дарують комфорт складніше. Проблеми можуть бути пов’язані:

  • погана збірка – часто зустрічається у неякісних меблях;
  • вийшли з ладу робочі деталі;
  • порушення у механізмах;
  • луснули шви кріплення;
  • послабилися чи випали болти.

Каркас

Його легко перевірити візуально, підлокітники, сидіння, спинка, хрестовина та їх кріплення між собою мають бути добре зафіксовані заглушками та болтами. Якщо розійшлися – акуратно підкрутіть, але без застосування сили, аби не збити різьбу. Якщо вже там виникли проблеми, доведеться скористатися герметиком.

Механізм хитання

Якщо крісло для офісу скрипить саме під час похитування, проблема саме від нього. Існує безліч різновидів механізмів – мультиблок, колінний, топ-ган, піастра, слайдер, пружинно-гвинтовий, перманент-конактний. Всі вони, крім першого, здатні викликати неприємний скрегіт. Для постійної налагодженої роботи потребують застосування мастила зі спеціальним складом, а ще підтяжки болтів. Коли це не допомогло, знадобиться заміна механізму, для цього звертаються в сервісний центр.

Спинка

Вона скрипить не часто, іноді на це страждають навіть офісні стільці. Проблема у розходженні стиків та прихованих кріплень. Стики спробуйте «підбити» навіть вручну, а ослаблені деталі – підкрутіть чи замініть.

Газліфт

Встановлення рівня висоти сидіння – газліф – основний мотив того, що крісло для офісу починає скрипіти. Чуєте, скрегіт з хрускотом доноситься знизу при навантаженні – настав час для змащування. Зверху – може, доведеться розібрати.

Колеса

В них нерідко інша проблема – забиваються брудом та стираються, якщо не протирають або люблять кататися. Коли ж починають поскрипувати – переверніть крісло та обробіть шарніри змащувальною речовиною. Загалом їхній звук досить тихий і зазвичай мало кому заважає.

Тріснули шви кріплення

У такому випадку можна замінити елемент, що вийшов з ладу, або спробувати зробити ремонт самостійно. Залежно від місця та випадку застосовують полімерний клей, запаювання, герметик і навіть рідкі цвяхи.

Що потрібно для змащування?

Взагалі, щоб змащувати деталі крісел достатньо будь-якої мастильної речовини або спрею. Стане в нагоді масло для швейних машинок, машинне, технічне, крім рослинного та вершкового. Актуальне застосування WD-40 – універсальний засіб багатьох проблем. Також щоб дістатися до внутрішньої частини механізму може стати в нагоді шестигранник, хрестова викрутка, молоток, кільцева виколотка. Не слід забувати, що все розібране потрібно збирати в тому ж порядку, щоб не переплутати відкручені елементи можна викласти в лінію.

Сподіваємося, що поради вам допомогли а улюблене крісло, що скрипить, не стане приводом пересісти на офісні стільці.