Головна Цікаво Що таке ендометріоз, лікування хвороби

Що таке ендометріоз, лікування хвороби

Ендометріоз – це захворювання жіночої статевої системи, при якому клітини тканини ендометрію (слизової оболонки матки) розростаються в інших органах. Вогнища ендометріозу можуть виявлятися в яєчниках, маткових трубах, очеревині, сечовому міхурі, кишечнику та інших незвичайних локалізаціях.

Встановлено, що на ендометріоз страждає кожна десята жінка у світі. Причини виникнення та розвитку цієї хвороби ще недостатньо вивчені. У сучасних теоріях даної патології надають значення спадковим факторам, аутоімунним порушенням, збоям у роботі ендокринної системи, вродженим вадам розвитку.

У 70% випадках у жінок, які відчувають біль унизу живота під час менструацій, виявляються осередки ендометріозу.

Поставити правильний діагноз при зверненні жінки до гінеколога з приводу болю у животі досить складно. Найчастіше пацієнтки, які страждають на ендометріоз, протягом багатьох років проходять лікування як при запальних захворюваннях матки і придатків.

Ознаки, які дозволяють запідозрити ендометріоз:

  • біль унизу живота до, під час, після менструації;
  • болючі відчуття під час сексу;
  • біль може відчуватись у кишечнику під час дефекації, віддавати у задній прохід під час менструації;- діарея або запор, здуття живота, пов’язані з матковими кровотечами;
  • хронічна втома.

При таких симптомах слід звернутися для профільованої клініки IVMED, що займається репродуктивним здоров’ям людини. Лікарі цього медичного центру мають великий стаж та найновітніші технології й обладнання, для лікування цієї хвороби.

Оскільки вогнища ендометріозу призводять до утворення спайок у малому тазі, утруднюється нормальне запліднення та у значній кількості випадків розвивається безплідність. Тому чим раніше поставлено правильний діагноз і розпочато лікування, тим більше шансів у таких жінок завагітніти та народити дитину.
При зверненні до гінеколога у постановці діагнозу, окрім характерних симптомів, допоможуть гінекологічний огляд, ультразвукове дослідження, магнітно-резонансна томографія.

На жаль, на сучасному етапі розвитку медицини найточнішим методом діагностики цієї патології є мікроскопічне дослідження зразків тканини, отриманих при хірургічному втручанні. Лікар проводить лікувально-діагностичну лапароскопію, за якої через невеликий розріз у черевній стінці вводять ендоскоп. При цій малоінвазивній операції можна не тільки уточнити діагноз, але й видалити невеликих розмірів вогнища ендометріозу.

Для прогнозу цього захворювання має значення його раннє виявлення, що дозволяє покращити якість життя жінки: знизити інтенсивність болю, не допустити розвитку безпліддя та прогресування хвороби.