Головна Цікаво Що таке похмілля?

Що таке похмілля?

Похмілля виникає через вісім-дванадцять годин після вживання алкоголю. Це пов’язано з тим, що воно викликається, серед іншого, речовинами, що виділяються під час розщеплення алкоголю в організмі. Лікування алкоголізму у Хмельницькому багато залежних розпочинають саме в цьому стані.

Природа похмілля

Багато хто говорить про похмілля, коли після вживання алкоголю виникає нудота. І дійсно, після прийому спиртного організму потрібен деякий час, щоб розщепити його (близько півтори години на стандартну чарку). Алкоголь розщеплюється у шлунку та печінці у два етапи за допомогою різних ферментів (допоміжних речовин).

Спочатку спирт (етанол) перетворюється на ацетальдегід за допомогою ферменту алкогольдегідрогенази. Потім ацетальдегід перетворюється на оцтову кислоту. На цьому етапі також потрібен фермент: альдегіддегідрогеназа.

За надмірної кількості алкоголю організм використовує другу систему розщеплення алкоголю. Ця система знаходиться у печінці. У алкоголіків цю систему додатково активовано. Нервова система також адаптується через звикання великої кількості алкоголю. В результаті алкоголіки часто краще переносять спиртне.

Причина похмілля

Наступні фактори відіграють роль у розвитку похмілля:

 • Алкоголь викликає виділення великої кількості води. Це спричиняє зневоднення організму.
 • Ацетальдегід. Якщо ви випили багато алкоголю, другий етап розщеплення алкоголю може бути відкладений через насичення алкогольдегідрогеназою. В результаті в організмі накопичується проміжний продукт ацетальдегіду.
 • Роздратування шлунка. Зокрема, алкоголь може дратувати слизову оболонку шлунка.
 • Різні види алкоголю. Етиловий спирт найбільш відомий. У той час, як сивушні спирти дійсно посилюють ефект похмілля.
 • Індивідуальні особливості. Не всі однаково добре переносять алкоголь. Втома, стрес, а також звикання до алкоголю можуть впливати на рівень похмілля.

Симптоми похмілля

Симптоми похмілля у всіх різні і не завжди є. Тяжкість похмілля також може відрізнятися за часом, незважаючи на те, що кількість алкоголю не відрізняється. Симптомами похмілля є:

 • Слабкість, втома та неживе почуття.
 • Сухість у роті та (після) відчуття спраги через зневоднення.
 • Головний біль.
 • Відсутність концентрації.
 • Підвищена чутливість до подразників та почуття тремтіння через ацетальдегід.
 • Нудота, біль у животі та блювання через подразнення шлунка.

У вас часто буває похмілля?

Разове похмілля дратує. Але в довгостроковій перспективі наслідки надмірного вживання алкоголю серйозніші: тривале вживання алкоголю може призвести до алкогольної залежності. У алкоголіка є як фізичні, і психічні наслідки алкоголю. У цьому випадку розумно звернутися по допомогу та відвідати реабілітаційний центр у Хмельницькому, щоб зупинити дію алкоголю.