Головна Цікаво Що таке протипожежний резервуар

Що таке протипожежний резервуар

Пожежний (протипожежний) резервуар – це бетонна, металева або полімерна ємність, призначена для зберігання запасу рідини на випадок загоряння. Дані конструкції необхідні в тих місцях, де отримати води з будь-якого іншого джерела важко або навіть зовсім неможливо.

Особливості конструкції протипожежного резервуара

За своєю конструкцією протипожежний резервуар являє собою одностінну ємність, яка може встановлюватися вертикально або горизонтально. У неї конусообразное днище, а форма може бути як циліндричної, так і прямокутної. Обсяг такого резервуара може досягати декількох тисяч кубічних метрів. Великими є вертикальні ємності, горизонтальні, як правило, менше, оскільки займають велику площу.

Для виробництва протипожежного резервуара найчастіше використовують листову сталь, що має всередині антикорозійне покриття. Але зустрічаються варіанти бетонних і полімерних ємностей. Для забезпечення набору води і зливу обов’язковою є установка якісної запірної арматури.

Наземні та підземні протипожежні резервуари

Сучасні протипожежні резервуари за способом монтажу діляться на наземні і підземні. Останній варіант, незважаючи на обов’язковість проведення підготовчих робіт перед установкою, вважається більш ефективним. До його основних плюсів відносять:

  • економію місця на поверхні;
  • відсутність необхідності в теплоізоляції.

В обох випадках, при наземному і підземному способі монтажу, установка протипожежної ємності виробляється на спеціальну підставу. Важливо враховувати особливості кліматичної зони, наявність поблизу інших джерел води для гасіння пожежі, зручність доступу до резервуару. Фахівці обов’язково визначають частоту і тривалість загорянь, характерних для даного району. Всі ці параметри істотні і безпосередньо впливають на обсяг ємності, а також місце її розміщення. Використовувати зберігається в резервуарі запас води дозволяється виключно у разі виникнення і поширення по території вогню.

Протипожежний резервуар – це одна з найважливіших частин системи безпеки. До його виготовлення, встановлення та експлуатації висуваються жорсткі вимоги, порушення яких може призвести до смертельних наслідків.