Головна Цікаво Що ж буде з курсом долара

Що ж буде з курсом долара

А нафта то дорожчає!

Майже вся Європа вже ослабла карантинні заходи. Більше 4 мільйонів людей вийшли на роботу. Це сприяло різкому стрибку на нафтовому ринку. Великий ф’ючерсний контракт Brent коштує сьогодні 30.37 $, спот-ринок продає барель Brent за 20.3 $, а російська нафта на сьогодні стоїть 24.2 $. Раптовий стрибок ціни на нафту став основоположним чинником для зменшення активів валютної підтримки.

Чому курс долара виросте?

Валютні інтервенції на пряму залежать від ціни на нафту. Щодня Центробанк РК проводив інтервенції на суму в 50 мільйонів доларів. Але в них так само додавалася сума, отримана від інтервенцій акцій Ощадбанку. Ось і виходило сумарно 275 мільйонів. Але Центробанк проводить інтервенції тільки тоді, коли ціна на нафту падає нижче 25 доларів за барель. Починаючи з 6 травня ціна за барель російської нафти склала 24,2 $. Це означає, що тепер діє правило Центробанку щодо його інтервенцій – не більш 50 мільйонів в день.

Що ж буде далі з курсом долара?

Все це звичайно ж призведе до зменшення курсу тенге відносно долара. Але це тільки квіточки. Експерти єдині в думці, що зліт ціни на нафту – явище короткочасне. Всю вказує на те, що ціна за барель незабаром почне виконати. І вже влітку барель Brend буде коштувати не дорожче 20 доларів. Що ж в цьому випадку зробить влада РК? Це буде чергова девальвація національної валюти, причому її причиною цілком виправдано можна буде вважати пандемію.

Бюджетне правило? А сенс?

В найближчому майбутньому не варто очікувати зростання ціни на нафту. Швидше буде її падіння. Зараз в світі рекордно низький попит на цей продукт. Незабаром можливо припинення бюджетного правила. Але це правило на сьогоднішній день ні стоїть і гроша.

Влада не зацікавлена ​​в збереженні курсу!

Найгіршим в цьому питанні є крайня незацікавленість влади до збереження нинішнього курсу. Дірок бюджету накопичилося дуже і дуже багато. І нічим, крім девальвації їх не перекрити. Так що не варто сподіватися на кращий результат.