Всім відомо, що саме Сході і Азії чаювання – це цілий ритуал, який супроводжується віковими традиціями. Для нас же заварювання чаю в кращому випадку закінчується використанням чайного пакетика всього один раз. Чи варто говорити, що цей напій лише віддалене по смаку й аромату схожий на чай. А подумайте, яку воду ви використовуєте? Адже питна вода – це основа. І щоб чайний лист повністю розкрився, віддав весь свій смак і аромат, необхідно використовувати тільки якісну і чисту Н2О.
Сьогодні ми розповімо, як заварюють і настоюють чай на Сході і Азії.
Китайські традиції. За кілька століть історії чаю в піднебесній було випробувано багато методів його заварювання. Більшість з них з плином часу змінювалися і забувалися. Сьогодні залишилися найбільш раціональні методи, які лягли в основу традиційної китайської чайної церемонії.
У Китаї напій заварюють не в чайниках, а в гайванях – спеціальних чашах, схожих на піали з кришечками. На кришечці є отвори, через які виходить пар. В гайвань засипають 4-5 грамів чайного листа і заливають його водою не більше ніж на половину обсягу чаші. З часу чай заварюється в середньому дві хвилини, максимум цей час можна збільшити до 3-4 хвилин. Все залежить від сорту чаю. Після напій з гайвані переливають у чашку. Зазвичай перша чашка чаю не така концентрована. А от справжній смак напою розкривається з 3-4 чашки.
Тибетські традиції. Європейці здивуються традиційному тибетському методу заварювання чаю. Для них такий спосіб напевно здасться досить екзотичним. В міцний чай додають розтоплене масло яка і солять за смаком. Отриману суміш збивають до однорідної густого і тягучого стану в спеціальному діжці. Такий напій виходить досить калорійним, він відмінно втамовує голод, тонізує і відновлює силу.
Узбецькі традиції. Чай по-узбецьки – це напій з чайного листя з додаванням чорного меленого перцю. Додають його з розрахунком на 1 чайну ложку заварки 2 роздавлені горошини перцю. Дуже часто в чай додають мед. Узбеки запевняють, що такий напій зміцнить імунітет, очищає печінку і допоможе побороти перші прояви застуди.
Якщо ви любите чай і готові поекспериментувати з методами його заварювання, можете випробувати ці варіанти.