Головна Цікаво Що я роблю не так? 10 типових помилок при приготуванні яєць

Що я роблю не так? 10 типових помилок при приготуванні яєць

Хіба можна знайте дорослу людину, яка хоч раз в житті не пробував приготувати яйця? Здавалося б, що може бути простіше: зварити яйце або приготувати бовтанку на сніданок? Але зробити смачну яєчню вдається не всім і не відразу. Ми зібрали найбільш часті помилки, щоб допомогти вам уникнути їх у майбутньому.

Скрамбли, омлети і бовтанки

Один з найулюбленіших, ситних і смачних сніданків з безліччю варіантів приготування. Готувати легко і швидко, але так само легко і зіпсувати. Давайте подивимося на найбільш поширені помилки і забудемо про сухий, пережареної.

Не можна використовувати чавун

Навіть якщо всі інші сковороди лежати в посудомийці, і іншого вибору немає, чавунну використовувати не можна ніколи. Яйця відразу ж пристані, і вам доведеться не тільки залишити на сковороді половину сніданку, але і довго відтирати його з чавунного посуд, а це теж потребує чимало зусиль.

Не можна готувати на сильному вогні

Смажити яєчню на сильному вогні — гарантований спосіб зробити її суху і несмачною. Розігрійте сковороду на середньому вогні, потім зменшіть вогонь, щоб влити яйця, і залиште смажитися на помірно слабкому. Краще довше почекати, ніж зробити омлет підгорівшим і пересушеним.

Не можна розмішувати яйця в сковороді

Здається, що так зручніше і швидше? Але на ділі, таким чином ви погано перемішуєте білки і жовтки. Яйця перемішуються нерівномірно, і в омлеті з’являються білі смуги. Завжди використовуйте додаткову ємність: миску і віночок, щоб як слід перемішати білки і жовтки.

Не можна не чіпати омлет

Бовтанки, скрамбли і омлети готуються дуже швидко, тому краще не відходити від плити. Якщо до омлету не доторкатися, не прибирати вчасно бульки, які з’являються на поверхні, на дні дуже швидко утворюється суха підгоріла скоринка.

Не можна залишати омлет на плиті

Після того, як ви вимкнули вогонь на плиті ваш омлет буде продовжувати готуватися ще протягом якогось часу через залишкового тепла. Якщо не хочете, щоб за цей час він висох і став не смачним, перекладіть його відразу в тарілку і накрийте фольгою, щоб не остигав.

Перше правило не стосується якості приготовленої страви, а має відношення до вашого здоров’я. Тільки здається, що яйце-це закрита капсула, в яку не можуть проникнути мікроби і бактерії. Насправді, коли ви розбиваєте яйці ножем, всередину зі шкаралупи можуть легко проникнути небезпечні мікроорганізми, так що всі яйця необхідно ретельно мити.

Варені яйця

Основа багатьох страв, без яких не обходиться жодна в світі кухня. Виявляється, щоб грамотно зварити яйце, треба теж знати деякі тонкощі.

Не можна класти яйця в киплячу воду

Більшості з нас відомо це правило, але нагадаємо про нього ще раз. Коли яйця з холодильника потрапляють у окріп, вони тріскаються від перепаду температур. Тому, правильна послідовність така: помийте яйця, акуратно укладіть їх на дно каструлі і залийте холодною водою.

Не можна давати яйця весь час кипіти

Не розумієте, звідки беруться сірі жовтки? Вони говорять про те, що яйця переварені. Щоб цього не сталося, зменшіть вогонь, як тільки закипить вода і варіть на повільному вогні ще хвилин 10, якщо хочете яйце круто, і приблизно 5 хвилин, якщо хочете некруто.

Не можна залишати яйця надовго в гарячій води

Цей крок відомий всім, яйця потрібно поставити під холодну воду або вийняти за допомогою шумівки з каструльки.

Не можна чистити яйця до того, як вони охолонуть

Не поспішайте з цим. Поки яйці охолоджується, воно відокремлюється від шкаралупи. Чистити яйця миттєво не варто, інакше половина білка прилипне до шкаралупі.

Не можна варити занадто багато яєць в одній каструлі

Коли ви кладете занадто багато яєць в маленький сотейник, збільшується ймовірність того, що вони зваряться нерівномірно. Які-то будуть недоварені, а які, навпаки. Якщо необхідно приготувати велику кількість яєць за один раз, вибирайте велику каструлю.

Читайте також: Печена картопля, ідеальне яйце некруто і швидкий шашлик: 14 кулінарних лайфхаків, які спростять вам життя