Головна Цікаво Скільки буває видів шаф-купе, і чим вони відрізняються від звичайних

Скільки буває видів шаф-купе, і чим вони відрізняються від звичайних

166

Винахід механізму, по якому рухаються двері в шафах-купе, викликало сплеск фантазії і море проектів в меблевому виробництві. Паралельно з розвитком промислового виробництва росла база пропозицій по самостійній їх розробці та встановлення.

Проста конструкція і безліч рішень

Напрямні рейки для дверей і ролики, що дозволяють їм рухатися – ось і вся конструкція. Вона удосконалилася за принципом кріплення основної направляючої. Їх можна розділити на: підвісну, коли дверне полотно кріпиться до роликів, і вони рухаються по направляючої над дверима. І опорну, коли полотно спирається на ролики, і вони рухаються по направляючої під дверима. Матеріал – легкий товстостінний алюміній або важкі сталеві тонкостінні профілі.

Ще потрібен каркас або замінюють його стіни. Вийшли дві великі групи – корпусні і вбудовані шафи.

Вбудовані шафи

Їх проектують і створюють в конкретному місці і ніколи нікуди не пересувають. Стінами, дахом і стелею для них будуть стіни закривається ніші. За їх розташуванню можна виділити наступні групи:

  • повністю закриває всю нішу від однієї стіни до іншої;
  • з одного боку прилягає в кутку до стіни, лицьовій стінкою назовні;
  • окремий, з двома лицьовими стінками і заднім приляганням;
  • кутовий – вбудований в кут під прямим кутом;
  • діагональний – закриває кут по діагоналі;
  • змішаний -діагональноугловой;
  • з надбудованим і суцільними антресолями;
  • із суцільними антресолями над прорізом;
  • з відкритими нішами і полками.

Це далеко не всі варіанти компоновки. Вони виникають на місці установки меблів в залежності від потреб замовника і стають ексклюзивними. Можливість  трансформування закладена в самій конструкції.

корпусні варіанти

Вони аналогічні звичайної корпусних меблів. Відрізняються розсувний конструкцією дверей, а від вбудованих – тим, що їх можна пересувати.

Двері стали однією з головних характеристик таких меблів. За їх кількістю називають виріб. Обов’язково зазначають в назві спосіб і матеріал декорування. Полотнища роблять з МДФ, ДСП, бамбука, ротанга, сталеві, скляні і дзеркальні.

Є ще один важливий відмітний елемент у шаф-купе. Якщо вони високі і одяг потрібно підняти до стелі внутрішнього обсягу, встановлюють пантографи – внутрішні підйомники. Вони можуть на одній рукоятці піднімати до 18 кг одягу.

Підбиваючи підсумки

Добре продуманий, грамотно сконструйований шафа-купе здатний вмістити в себе все – від наволочки до шуби.