Головна Цікаво Зі снігом зійшов асфальт

Зі снігом зійшов асфальт

До теми доріг ми повертаємось щовесни, бо як не прикро, але разом зі снігом з них сходить й асфальт. І так щороку. Не винятком є й цьогорічна зима. Ба, навіть більше, як говорять водії, цьогоріч спершу зійшов асфальт, а потім вже сніг. Тому розмови на тему асфальту серед них носять трагікомічний характер: в одного колесо відлетіло, другий бампер погнув, третій, вирушаючи в дорогу,  й не сподівається, який сюрприз вона йому може піднести.

Квіти на дорогах

Звісно, а що ж можна чекати від українських доріг, коли вони за якістю у рейтингу міжнародної організації "Світовий еко­номічний форум" посіли 135 місце із 140. Гірші хіба що у Мон­голії та Молдові. Недаремно, аби звернути увагу вла­доможців на проблему доріг, мешканці міст і сіл вдаються до своєрідних заходів: на Прикарпатті у Коломиї студенти, вша­новуючи пам’ять українських доріг, у ямах та вибоїнах на про­їжджій частині облаштували квітники. Мовляв, їздити та­ки­ми дорогами все одно неможливо, то хай хоч квіти око милують. Світлини з тюльпанами на дорогах від­прав­ля­ли на сайт автодору. А студенти Івано-Франків­ська піш­ли ще далі: вони на проїжджій частині посадили дерево.

Наші дороги – суцільні вибоїни

Надбужанці поки що до таких акцій не вдаються, але наші дороги потребують негайного ремонту. Окремі їхні ділянки – суцільні вибоїни, на яких не те що проїхати, а й перейти важко. Мабуть, ні один з населених пунктів району не може похвалитись добрими дорогами після зими. Не може цього зробити і Буськ. Вулиці Петрушевича, Львівська, Івасюка. Цей перелік можна продовжувати. Але ми краще спитаємо у міського голови Ростислава Сліпця, коли ж уже, нарешті, розпочнуться ремонтні роботи? Слава Богу, вже все підсохло, і не доведеться асфальт кидати в болото, – саме так недавно ремонтували столичні дороги.

Поремонтують, та не всі

– Дорожні ремонтні роботи у Буську проводитиме ШБУ-5 із Запитова, – повідомив міський голова. – До Великодніх свят вони обіцяють відремонтувати вулицю Петруше­вича (від гімназії за Ощадбанк). На Львівську також передбачено кошти, там проводитимуть ямковий ремонт. Вулицю Івасюка потрібно капітально ре­мон­тувати, – цьогоріч на це коштів немає. А ремон­ту­ва­ти­муть Галицьку, Стефаника, Джерельну (до­робити), час­тину Заводської, Підзамче, по­точний ремонт вулиць Гру­шевського, Клинової, Довженка, Княжої. 100 тисяч гри­вень виділимо на ремонт Шкільної, і стільки ж – на Валову. На жаль, не всі кошти перед­бачено на літо, частина – на осінь. Та будемо про­сити виконавців, щоб роботи прово­дили за сприятливих погодних умов, а розрахо­вуватимемось з ними уже пізніше. Так було і минулоріч.

На складні дороги нарікають і меш­канці Красного. Ми хотіли поціка­витись у начальника райавтодору Ярослава Яреми, коли ж уже їхня техніка вийде на вулиці селища, проте додзвонитись до нього дуже складно.

Лариса  ГАРАСИМІВ

P.S. Як нам стало відомо, з 12 квітня рай­автодор ремонтує дорогу Львів–Тернопіль – так наказало обласне начальство. А свої потім – потерпимо.