Головна Цікаво Зібрались побратими

Зібрались побратими

1216

Традиційно в останній четвер місяця у малому сесійному залі районної ради  проходять збори членів Буського Братства ОУН-УПА та Спілки політв’язнів. А напередодні 95 річниці з часу проголошення Західноукраїнської Народної Республіки до своїх побратимів завітали голова Львівського Крайового братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк та його заступник Катерина Сидор.

Розпочали збори, як і годиться, молитвою. Згодом голова Буського Братства ОУН-УПА Мар’ян Длугош прозвітував про заходи, в яких члени Братства взяли участь. А це вшанування пам’яті Степана Бандери і відзначення Дня Незалежності, 71 річниці з часу створення Української Повстанської Армії, і виїзди на гори Маківку та  Жбир, на Золочівщину тощо.

Виступаючи перед присутніми, Олесь Гуменюк, зокрема, зазначив, що ряди братства треба поповнювати новими молодими силами. А ще пригадав листопадові події 95-річної давності, коли над львівською ратушею вперше війська сотника Дмитра Вітовського підняли синьо-жовтий прапор. Розповів про участь своєї родини у національно-визвольних змаганнях, коли у рядах Української Повстанської Армії незалежність України виборювали восьмеро осіб.

На зборах виступили Катерина Сидор, голова Спілки політв’язнів Сергій Бондаренко, учасник визвольних змагань Йосип Петрів, заступник голови Буської райради Богдан Гринишин. Прийняли й нових членів до Спілки політв’язнів.

Гості також побували у Красному, де їх зустріли Богдан Глова і Ярослав Стецишин, помолились на могилі генерал-хорунжого, останнього Головнокомандувача УПА Василя Кука, відвідали історико-краєзнавчий музей, де чільне місце займають відомості про національно-визвольний рух. Олесь Гуменюк залишив запис у Книзі відгуків, а ще подарував музею власну книгу "Спогади про буремні роки визвольних змагань", яка вийшла друком минулого року.

Лариса  ГАРАСИМІВ