Головна Цікаво Суперечки між керівництвом компанії: інвесторами та директорами

Суперечки між керівництвом компанії: інвесторами та директорами

Цивільний кодекс регулює суперечки, в яких коротко висвітлюється, що акціонер може просити суд примусити іншого акціонера продати його акції або змусити іншого акціонера придбати акції у акціонера-позивача. Ідея полягає в тому, що акціонери, які не погоджуються між собою і не можуть вирішити конфлікт повинні мати можливість піти кожен своїм шляхом, не ставлячи під загрозу існування компанії. Ці вимоги мають бути подані до суду. Якщо суд також погодиться, що позовні вимоги слід задовольнити, суддя призначає експерта, як правило, бухгалтера, який визначає вартість акцій. Потім сторони зобов’язані продати та / або придбати акції за визначену ціну.

Сторони можуть також домовитись в статуті компанії про оцінку акцій. Якщо сторони домовились про досить чіткий стандарт вимірювання вартості акцій, і суд може визначити ціну самостійно на цій підставі, призначення експертів може не знадобитися. У цьому випадку суд може визначити ціну безпосередньо у своєму рішенні про передачу акцій.

Відповідальність директора

Юридична особа (товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство, фонд, асоціація тощо) не може здійснювати дії самостійно, але робить це через директора. Але що, якщо цей директор зробив свідомо те, що може завдати шкоди компанії чи третім особам? Юристи ТОВ «Адвокат в Європі» консультують та ведуть судовий процес у суперечках щодо відповідальності директорів та інвестиційних спорів в Європі.

Для того, щоб визнати неналежне виконання обов’язків директора компанії, потрібно зафіксувати грубу недбалість з його сторони. Наші юристи при вирішенні корпоративних спорів завжди беруть до уваги характер діяльності компанії, пов’язані з цим ризики, відповідні керівні принципи та інформацію, що доступна директору. Прикладами неналежного виконання обов’язків директора у Європейській судовій практиці є:

  • директор не відповідає законодавчим вимогам та / або статуту;
  • директор ставить власні інтереси вище інтересів компанії;
  • директор йде на непотрібні фінансові ризики;
  • директор не оформляє необхідну страховку;
  • директор вилучає (фінансові) ресурси у компанії;
  • банкрутство через вилучення активів, несвоєчасне подання річних звітів або неналежне ведення бухгалтерського обліку.

Корпоративні спори між інвесторами та директорами залишаються складною частиною ведення бізнесу в Європі. Неправильне виконання обов’язків та недотримання договору з кожної сторони може мати серйозні (фінансові та інколи кримінальні) наслідки для керівництва компанії і часто призводить до судового розгляду. Компанія «Адвокат в Європі» – Ваш надійний представник у вирішення міжнародних корпоративних спорів та підготовці до міжнародного арбітражу в Європі! Наш юридичний досвід – Ваш успіх у майбутньому, звертайтеся!