Останнім часом на інформаційних теренах інтернет-простору з’явилося багато інформації стосовно тарифів на електрику для населення, які суперечать одна одній.
Спробуємо розібратись. 5 травня 2020 року член Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Коваленко, запропонував скасувати чинний тариф для населення на перші 100 кВт-год електроенергії, з метою додаткового доходу в розмірі 12 мільярдів гривень на рік, необхідних для подолання кризи неплатежів на ринку електроенергії. Це було одним з двох запропонованих сценаріїв виходу з кризи боргів на ринку електричної енергії. Обидва передбачають підвищення тарифів на електроенергію для населення. Або з 1 січня 2021 року, або – з 1 липня 2020 року.
Миттєво відреагувавши на вказані пропозиції з боку представників НКРЕКП тимчасово виконуюча обов’язків Міністерства енергетики Ольга Буславець офіційно повідомила, що тариф на електроенергію для побутових споживачів у 2020 році не зміниться навіть попри збільшення кількості електроенергії, отриманої з дорожчої теплової та «зеленої» енергії.
«Тариф для населення України залишається у 2020 році незмінним від попередніх років. Є різні заяви, але населення отримає електроенергію по незмінній ціні», – повідомила пані Буславець під час селекторної наради 08 травня 2020 року.
Разом із тим, варто зауважити, що із введенням в дію з 1 липня 2019 року нової моделі ринку електричної енергії, тарифи для населення регулюються через механізм, який встановлюється відповідним рішенням Кабінету Міністрів України і становить 90 копійок за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад цього – 1 гривня 68 копійок за кВт-год.