Головна Цікаво Шановні мешканці Буського району! В найближчі дні очікується різке зниження температури повітря

Шановні мешканці Буського району! В найближчі дні очікується різке зниження температури повітря

2171

За інформацію Львівського регіонального центру з гідрометеорології у найближчі дні 6 – 8 січня очікується подальше зниження температури до 18 – 23° морозу, місцями 26 – 30° морозу вночі та вдень до 12-17º морозу.
За таких умов традиційно зростає кількість подій, пов’язаних із переохолодженням та обмороженням. 
На жаль, на території області в зимовий період 2016-2017 року постраждали від переохолодження та обмороження 20 осіб, з них 18 осіб госпіталізовано, 7 осіб померло. 

Департамент з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації звертається до мешканців області з проханням:
–    обмежити перебування на вулиці та пересування, особливо поза межами населених пунктів у сільській місцевості;
–    за можливості відмовитись на період стійких морозів від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності користуватись громадським транспортом;
–    виходити з будинку (квартири) тільки тоді, коли це вкрай необхідно, використовуючи при цьому відповідне (тепле) взуття та одяг (взуття повинно бути у справному стані, сухим та не стискати ногу, одяг щільним, легким, не заважати рухові), змастіть лице і руки не соленим салом, риб’ячим жиром, або жирним кремом;
–    відмовтесь на цей період від прогулянок, особливо в нічний час, полювання, риболовлі, туристичних походів;
–    під час перебування на морозі інтенсивно рухайтесь і постійно стежте за станом свого здоров'я.

При симптомах переохолодження:
•    легкого ступеня (озноб, м’язове тремтіння, загальна слабкість, трудність пересування, блідість шкіри) – одягніть на постраждалого теплий одяг та взуття, напоїть гарячим чаєм або кавою, змусьте виконувати інтенсивні фізичні вправи;
•    середнього ступеня (синюшність губів і шкіри, ослаблення дихання, біль, рідкий пульс, сонливість, неспроможність самостійного пересування) – розітріть постраждалого вовняною тканиною, зігрійте під теплим душем або помістіть у ванну. Температуру води підвищуйте поступово від тридцяти до сорока-сорока двох градусів за Цельсієм, зробіть масаж усього тіла, тепло одягніть постраждалого та укладіть в ліжко, поступово зігрійте грілками без різкого перепаду температур, викличте лікаря.

З А П А М ’Я Т А Й Т Е :
Життя і здоров’я Ваше та Ваших близьких перш за все залежить від вибору правильної поведінки. Будьте обережні! Не нехтуйте правилами безпеки життєдіяльності.