Головна Цікаво В Буську ви можете знайти зелену аптеку травозная

В Буську ви можете знайти зелену аптеку травозная

3958

Добрі відгуки про рослинну терапію Север'яна Григоровича БОРОВИКА з Радивилова, наче плідне насіння, розносить між людьми вітер. А хто вже мав нагоду відчути ефект від лікування травами на власному досвіді, стверджують: зелена аптека травозная, якого надбужанці можуть щовівторка зустріти на місцевому ринку у Буську, – дієва альтернатива.

Здібний учень

Север'ян Григорович за освітою ветеринарний лікар, закінчив Московську ветеринарну академію. Працював директором ветлабораторії в Радивилові, потім завідувачем ветаптеки. Після сорокарічної праці пішов, як то кажуть, на заслужений відпочинок. Дванадцять років пропрацював зі знаним цілителем і, так би мовити, змінив кваліфікацію – зайнявся лікуванням не братів наших менших, а людей. У 90% випадків лікування успішне. Про це свідчать і записи адрес пацієнтів з різних областей України. Найбільше їх з Волинської області, тому що свого часу про ефективність лікування хворих на псоріаз за допомогою рецептів Север'яна Боровика написала журналістка з Луцька. З того часу і посипались листи з проханням допомогти, а згодом – із подяками.

Добрий учитель

На запитання, звідки прийшло оце захоплення лікарським рослинами, чоловік згадує сусіда – знаного у місті травника Андрія Петровича Заболотного, який присвятив лікуванню травами півстоліття свого життя.

– Дід брався лікувати все, крім серцевих хворіб, – розповідає Север'ян Григорович. – І я по праву найближчого сусіда часто бував свідком того, які трави, мазі та поради він давав людям. До того ж, багато років поспіль ми разом з ним їздили збирати трави. Пам'ятаю багато випадків, коли його рецепти допомагали людям позбутися хворіб. От якось приїхали до нього з Мукачевого батько з дочкою. Молода дівчина чогось раптово облисіла, і навіть Московський ендокринологічний інститут, в якому вона довго лікувалася, не зміг їй допомогти. Дід її оглянув, зібрав трави в мішечок і розтлумачив, як їх приймати і з чим змішувати. Через два місяці дівчина приїхала на перевірку вже злегка кучерява. Даючи ще один мішечок трав, дід наказав їм обов'язково приїхати через кілька місяців. Але волосся відросло, життя у дівчини налагодилося, і всі просто забули про це прохання. Коли через рік приїжджають знову з тією ж проблемою: випало усе волосся. То дід вже так кричав та сварився через те, що не долікувалися до кінця. Але, тьху-тьху, таки вилікував її.

Цей дід мав велику старовинну книжку у металевій палітурці, листки якої перекидалися, як в настільному календарі. Він від усіх її ховав. Можливо, звідти, а може, й сам винайшов, але Заболотний мав унікальний рецепт, за яким усі настої трав він використовував в комплексі зі свіжими рідкими пивними дріжджами. Оце саме поєднання, виявилося, найкраще сприяє повноцінному обміну речовин в організмі. Крім того, такі дріжджі містять у собі повний комплекс вітамінів групи "В". За ті роки, поки він приймав людей та успішно їх лікував, цю методику поєднання трав з дріжджами перейняв і я.

І ось вже скільки років Север'ян Боровик вже сам збирає трави та готує мазі. Але, цінуючи старовинні рецепти, не забуває він й про сучасні винаходи народної медицини. Каже, що читає безліч енциклопедій та книжок, й іноді саме вони допомагають зробити ліки, які усувають хворобу. Працює чоловік у тісному зв'язку з медициною офіційною, адже перш ніж призначити лікування, необхідно знати точний діагноз.

Запорука успіху

Север'ян Григорович переконаний, що найскладніше, чи, точніше сказати, найважливіше – вчасно зібрати трави у необхідні терміни, висушити і відповідно зберігати. Це – запорука успіху у народній медицині. Зараз він вирощує багато цілющих трав у себе на городі та у полі: м'яту, мелісу, дев'ясил, ехінацею, алтею лікарську, ромашку та інші. За сезон заготовляє понад 100 різних рослин. На його грядці – календула, ди-в'ясил, рум'янок, алтея лікарська та м'ята, а у полі – гречка і ромашка. Щоб приймати від людей помічне зілля, каже він, треба відати, де воно проростало. Польове чи придорожнє, або ж таке, що поблизу сільгоспугідь, які окроплювалися хімікатами, для лікування не годиться. Тому й заготовляють Боровики сировину для помічних здоров'ю зборів усією родиною.

Траєкторія їхніх мандрівок – від Почаєва, гірським хребтом до Підкаменя, Макітри, Підгірців, Золочева й аж до Олеська. Тож якість трав, зібраних власноруч у цих місцевостях, знавець народної медицини називає благонадійною. Знає напевно, що привезене звідтіля вербозілля рекомендуватиме жінкам при молочниці – як рукою зніме після кількох спринцювань. Багно, звіробій і обліпиху з додаванням прополісу використає для лікування найважчої форми гаймориту.

У середньому для приготування одного збору Се-вер'ян Боровик використовує від п'яти видів рослин, а складніші потребують взаємодії дванадцяти – п'ятнадцяти складників. Загалом, сто найменувань лікарських рослин використовує мій співрозмовник, готуючи натуральні еліксири та суміші, що відновлюють здоров'я й

повертають добре самопочуття. А про те, що його праця – затребувана і дієва, свідчать щирі людські подяки

–  українською, російською, білоруською мовами. А все -за вміння поєднати корисні властивості рослин. Трави і пивні дріжджі мають свої секрети приготування. З жодним з них недопустиме передозування. Наприклад, дріжджі перед застосуванням потрібно відстоювати, заливаючи лише колодязною або джерельною водою. Адже водопровідна вода моментально вбиває дріжджову клітину.

"Фірмовими" ліками цілителя є трави з пивними дріжджами. Саме повноцінному обміну речовин варто приділяти увагу надбужанцям, у яких після фосфорної аварії надмірна кількість фосфору виводить кальцій з організму. Внаслідок цього – часті переломи, навіть у дітей та підлітків.

Горілку зіллям виганяє

Виявляється, до травника часто звертаються з псоріазом. – Якось до мене звернулася жінка з Умані, – розповідає Север'ян Григорович, -і поскаржилася, що її чоловіка за три роки залікували у медзакладах так, що на ньому вже немає чистого місця, куди пальцем тицьнути

–    псоріаз по всьому тілу. Я вислав їм трави, сказав, як їх використовувати з дріжджами, але нагадав, що за час лікування не можна вживати ані грама спиртного -все піде нанівець.

Через три місяці жінка подзвонила і радісно передала: "Мій чоловік став чистесенький, як новонароджена дитина!" Також питала, чи треба приймати щось для профілактики. Я у таких випадках всім раджу приймати щодня по одній чайній ложечці змелених на борошно шкаралуп перепелиних чи курячих яєць. Вони допоможуть відновити фізіологічну рівновагу лужності і кислотності в організмі, через порушення якої часто і з'являється псоріаз.

Є у Север'яна Григоровича і свій дієвий метод лікування іншої, не менш важкої хвороби -алкоголізму:

– Коли я даю людям трави, то обов'язково забороняю вживати під час лікування алкоголь, адже досягнутий тижневий ефект лікування через оковиту зникне за 1-2 дні. Але є такий збір, який (за бажанням хворого) спеціально використовують при лікуванні алкоголізму. Ці трави в певних пропорціях можуть викликати відворот від спиртного. Це збір таких трав як чебрець, золототисячник, полин. Ці рослини дуже добре лікують шлунок, а рідко у якого п'яниці він буває здоровий. Крім того, приймаючи такі настої день за днем, організм почне виробляти спротив алкоголю, і людину не тягнутиме до горілки. Але тут головне, щоб вона мала терпіння і бажання вилікуватися. Якось, наприклад, одна мати привела до мене свого молодого сина, який пив, як-то кажуть, до чортиків. Та попив зілля, і взявся за розум. Згодом передавали, що й краплини в рот не бере.
Север'ян Григорович переконаний, що спеціальні настої трав разом з рідкими пивними дріжджами дуже добре допомагають роздробити камені в нирках та жовчному міхурі і вивести їх з організму. Якось до нього приїхав чоловік, який місяць пив зілля, та привіз показати цілу пробірку свого зібраного піску.

Хвороби від продуктів, стресів і порошків

Також травник помітив, що найбільше нині звертаються із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки і нирок. Причини цього

–    вживання не дуже якісних продуктів, стреси. А ще на жінок дуже негативний вплив мають пральні порошки, шкідливими випарами яких вони дихають під час прання. Треба знати, що всі порошки

–    шкідливі. Тож варто прати надворі або у закритій пральній машині.

Север'ян Григорович пояснює, що лікування травами є ефективним і водночас довготривалим. Отож запасіться терпінням. Втім, наприклад, при лікуванні псоріазу позитивний ефект помітний уже на перший-другий тиждень. Є ряд захворювань, що лікуються важко і довго. Це в основному, хвороби шкіри. Спектр хворіб, які лікує травами, – широкий, намагається нікому не відмовляти. Не береться лікувати хіба що серцеві захворювання, хвороби головного мозку, а також онкологію. А от жіночі ерозії та чоловічі аденоми лікує добре, хоча збір трав для них потрібен неабиякий. Але чи не найбільше тішиться Север'ян Григорович нещодавно винайденою рецептурою на основі кореня імбиру, яка допомагає молодим жінкам відновити потяг до статевого життя. Бо й з такими проблемами до нього звертаються.

Щодо протипоказів, то в основному це алергія на трави. Тому чоловік не використовує рослини поодинці, а тільки в комплексі з іншими. Збір складається із 5-10 рослин. На запитання, чи можна при лікуванні травами одночасно вживати ліки, пояснює, що бажано не використовувати фармацевтичних препаратів. Тому що це надмірне навантаження на організм. Ліки з трав є значно м'якшими за своєю дією.

Не в кожній домівці сіни пахнуть засушеними травами. А у будинку Север'яна Боровика, щойно переступиш поріг, одразу відчуваєш їх п'янкий аромат. Господар обійстя, куди потоком прибувають місцеві й приїжджі, стоптуючи вулицю з надією відновити здоров'я – травник з більш як тридцятип'ятирічним стажем. До нього за допомогою звертаються, не отримавши бажаного результату від щільно списаних і дороговартісних лікарняних рецептів. Хтось до Север'яна Боровика додому в Радивилів завітає (вул.Лев'ятинська,16), хтось у вівторок на базарі в Буську його зустріне, а хтось зателефонує (067)360747, травник навіть «Укрпоштою» трави надсилає – так кожному намагається щиро допомогти.

Ірина ГАЄВСЬКА