Головна Цікаво Віра в людей надихає на творчість

Віра в людей надихає на творчість

Нечасто доля дарує нам зустрічі з цікавими людьми. Особливо неповносправним, які часто через проблеми зі здоров’ям обмежені у спілкуванні. Та членам Буської районної Асоціації у цьому щастить завдяки активній діяльності спільноти.

Ось і нещодавно на запрошення людей з особливими потребами і її керівника Софії Климус до Буська завітав талановитий поет і композитор Олег Стаднік (на знімку у центрі). І, що головне, він не лише гостював тут упродовж тижня, але й проводив майстер-класи, навчаючи дітей вокальної майстерності.

Діти були просто в захопленні від такого учителя. Адже це надзвичайно привітний, щирий і доброзичливий чоловік з приємною посмішкою. Він завжди готовий вислухати, підтримати і допомогти всім, хто цього потребує. З його легкої руки вже багато хто почав свій творчий шлях.

"Олег Анатолійович до кожного свого співрозмовника намагається знайти ключик. І це йому чудово вдається, – розповідає Софія Климус. – Мов зачарований слухаєш його мелодійний голос, а коли він починає читати свої вірші,то взагалі втрачаєш відчуття реальності. Тебе, мов на хвилях, відносить у світ його поезії. А на душі стає так легко і приємно, що хочеться співати. І коли ти мимоволі починаєш наспівувати якусь мелодію, цей талановитий композитор відразу ж підспівує тобі, і вже в два голоси лунає прониклива мелодія. Здається, що немає пісні, яку б не знав митець. Його незаперечний хіт "Волошки сині" вже відомий не лише на Хмельниччині, звідки він родом, але й у всій Україні".

Загалом у творчому здобутку Олега Стадніка є комп'ютерні збірки віршів "Ранок у тюльпані", "Земле моя, добро зоріє, мила" та "Рідний край". Але, на жаль, немає коштів, щоб їх видати.  Тому митець буде щиро вдячний тому, хто йому в цьому допоможе. Також випущено три музичних диски  "Вибране", "Волошки сині''  та  "Зацвітає ромен", і це ще не всі його доробки.

Людська доброта та віра в людей надихають його на творчість, дають сили творити далі та допомагати іншим. У 2009 році Олег Анатолійович почав співпрацю з дітьми-інвалідами. Саме в цьому році доля звела його з Юліаною Задворною. І щире бажання допомогти цій талановитій дівчині настільки запало в душу, що він записав з нею аж 6 пісень. І сталося майже диво: у Юлечки покращилась вимова та навіть рух ноги. Там, де лікарі безсило розводили руками, допомогла пісня! Окрилений таким успіхом і вірою у беззаперечний талант своєї підопічної, Олег і далі співпрацює з нею та іншими дітками, у яких нелегка доля. Він буквально відроджує своєю творчістю душі хворих дітей. Додає їм сил боротися за краще та щасливіше життя. Тож зупинятися поет не став, бо зрозумів, що його праця дуже потрібна.

Далі були талановиті Ангеліна Костюк і Рустам Коновалов. А ось цього чудового літа і наші надбужанські "соловейки" з районної Асоціації інвалідів зустріли на своєму шляху чудову людину Олега Стадніка, за що вдячні долі і голові РАІ.

Ірина  ГАЄВСЬКА