Головна Цікаво У львівській Академії сухопутних військ продемонстрували озброєння українського війська

У львівській Академії сухопутних військ продемонстрували озброєння українського війська

1801

24 серпня, у рамках святкування Дня Незалежності України в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулася виставка озброєння та військової техніки.

Мешканці Львова та гості міста мали можливість ознайомитися із сучасними зразками зброї, яким оснащене українське військо. На плацу вищого військового навчального закладу вишукувалася бойова військова техніка, серед якої були представлені новітні зразки.

Крім цього, широкому загалу продемонстрували й сучасну стрілецьку зброю, яка перебуває на озброєнні Збройних Сил України. Наприклад, неабиякий інтерес у відвідувачів викликали модифікації українського бронеавтомобіля «Дозор-Б», який виготовили танкобудівники Львівського бронетанкового заводу.

Як повідомив виконуючий обов’язки оборонного підприємства Віктор Андрощук, днями було підписано угоду із Міністерством оборони України щодо серійного постачання «Дозорів» оборонному відомству. А один з трьох представлених на виставці бронеавтомобілів вже проходить випробування в українській армії.

Також багатолюдно було біля виробів Кременчуцького автомобільного заводу «КрАЗ». Лінійка броньованих машин цього заводу була представлена новітніми «Кугуаром», «Спартаном» та велетенськими «Шреком» та «Раптором».

Слід відзначити, що вони вже добре себе зарекомендували у бойових умовах. Бійці Національної гвардії України мають цю техніку на озброєнні та успішно використовують у зоні проведення антитерористичної операції.

Серед стрілецької зброї відвідувачі охоче знайомилися із українськими зразками автоматів «Форт-221» та «Форт-224», виконані за схемою компановки «булл-пап». Ця зброя також використовується у зоні проведення АТО. За словами військовослужбовців вона зручна, легка в експлуатації та ефективна у бою. І найголовніше, що такі «Форти» вже надходять у підрозділи Збройних Сил України.

Серед відвідувачів виставки був й голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, який завітав до військового вишу разом із своєю дружиною та дітьми.

До речі, його сина – шестирічного Андрійка – також зацікавила броньована техніка українського війська. Він побував за кермом кожного бронеавтомобіля та ретельно ознайомився із стрілецькою зброєю, а наприкінці серйозно заявив, що у майбутньому хоче стати захисником Вітчизни.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зазначив: «Пауза, яку ми вибороли в Росії від початку її агресії, дала нам шанс зміцнити обороноздатність держави. Сьогодні зразки військової техніки, які представлені на виставці, говорять про міць нашої армії. Звичайно, дуже приємно, що тут представлені взірці техніки, вироблені львів’янами на бронетанковому заводі, які здатні забезпечити як ураження противника, так і захист особового складу Збройних Сил України. Я переконаний, що з такою технікою російський агресор нам нестрашний.

«Виставка озброєння та військової техніки має велике військово-патріотичне значення для виховання молоді, особливо найменших українців, які сьогодні прийшли із батьками до Академії, щоб подивитися на нові бронеавтомобілі, – зазначив начальник Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук. – Такий захід не тільки показу міць війська та держави, а й піднімає дух нашого народу, який зараз вкрай необхідний для захисту України».

Згодом всіх гостей Академії запросили на стадіон, де розгорнулося музичне дійство за участі двох військових оркестрів. Свої композиції представили військовий оркестр Академії під керівництвом військового диригента майора Ігоря Дубно та зразково-показовий оркестр Сухопутних військ Республіки Польща з Вроцлава під керівництвом військового диригента майора Маріуша Дзюбека.

Виступ військових музичних колективів було організовано з ініціативи начальника Академії генерал-лейтенанта Павла Ткачука та керівника Вроцлавської вищої офіцерської школи сухопутних військ бригадного генерала Маріуша Вятра. Після виступу в Академії сухопутних військ обидва музичні колективи подарували гарний святковий настрій львів’янам та гостям старовинного міста, виступивши у центрі Львова біля міської ратуші та оперного театру.

Про це повідомили 24 серпня в прес-службі міністерства оборони України.