Головна Цікаво Всі варіанти обміну валют: переваги і недоліки

Всі варіанти обміну валют: переваги і недоліки

Питання обміну валюти актуальний в усі часи. Дані операції здійснюються як бізнесменами, так і простими громадянами. Покупки зарубіжних товарів, подорожі, накопичення, вкладення в бізнес і багато інших причин можуть стати причиною пошуку найбільш вигідного курсу. У цій статті розглянуті всі способи, а також їх переваги та недоліки.

У банках

Це найпростіший і традиційний спосіб обміну валют. Крім того, останнім часом з’явилася можливість здійснювати операції в онлайн-режимі, що значно спрощує процес. Тому купити долари, євро або іншу валюту не складе труднощів. До переваг даного способу відносять:

l Безпека здійснення операцій.

l Можливість порівняти курс в різних банках в онлайн-режимі.

l При покупці в касі не нараховуються комісії, виплати проводяться строго за встановленим курсом.

З мінусів варто відзначити, що потрібна сума не завжди може бути в наявності, якщо купувати долари у відділенні банку. Можна також використовувати онлайн-сервіс, але для цього необхідно бути клієнтом даного банку і відкрити валютний рахунок. Ще один варіант – в банкоматах. Курс тут нижче, ніж у відділенні банку, і працюють вони цілодобово. Але варто враховувати, що тут швидше за все можна обміняти тільки долари і євро, інша валюта частіше недоступна.

обмінні пункти

Обмінники – це організації, які надають послуги на фінансовому ринку на підставі ліцензії, тому даний спосіб також безпечний. Існує два види: стаціонарні та онлайн-ресурси. Останні мають безліч переваг:

● Надають вигідний курс.

● Стягуються мінімальні комісії за конвертацію.

● Доступний обмін будь-якої валюти.

Такий спосіб найбільш вигідний для багатьох громадян: і тих, хто здійснює операції в великих обсягах, і для отримання невеликої суми. Стаціонарні обмінники вигідно використовувати, коли потрібні готівкові. Вони розташовані в будь-якому місті в найбільш людних місцях: торговельних центрах, на вокзалах і інших доступних локаціях.

Чорний ринок

Хоча це найбільш ризикований спосіб обміну валют, деякі наші співвітчизники користуються даними варіантом. В цьому випадку привертає особливо вигідний курс. Головна небезпека полягає в тому, що велика ймовірність потрапити на шахраїв. Дуже часто вони використовують фальшиві долари, але нерідко можна зустріти і фальшиві гривні. Також може бути використаний спосіб заламування грошей, коли одна і та ж купюра вважається двічі.

Такі операції завжди здійснюються на власний страх і ризик, оскільки перевірити справжність купюр на місці неможливо, а після виявлення обману – що-небудь довести. Тому даний спосіб обміну валют не рекомендується, тим більше, що це можна зробити більш вигідно і безпечно.