Головна Цікаво Вибір кондиціонера: найважливіші параметри, на які варто звернути увагу

Вибір кондиціонера: найважливіші параметри, на які варто звернути увагу

Кліматичне обладнання знайшло своє застосування як на промислових, так і побутових об’єктах. Сучасні функціональні спліт-системи справляються зі створенням оптимального мікроклімату в приміщеннях, наповнюючи їх свіжим та чистим повітрям. Придбати кондиціонери оптом Ви зможете в інтернет-магазині «Енергохолод», перейшовши за посиланням https://energoholod.com.ua/uk/kondicionery-optom-uk/.

Багато хто знає про всі переваги кліматичного обладнання, але зовсім не розуміється на їхніх технічних параметрах. Спробуємо визначити найважливіші з них.

Потужність – найважливіший показник

Від показника потужності пристрою залежить його продуктивність, тобто кількість холоду, що виділяється у приміщення. Існує приблизний алгоритм розрахунків потужності спліт-системи до площі приміщення: 1кв метр = 100 Вт. Довіряти повністю такій формулі не варто, адже площа кімнати не є найголовнішим критерієм. Крім квадратури необхідно враховувати:

  • розташування кімнати (сторона сонячна чи тіньова);
  • кількість вікон та дверей у приміщенні;
  • ступінь герметизації вікон (пластикові, дерев’яні, старі, нові);
  • наявність та кількість приладів, які у процесі роботи виділяють тепло;
  • висота стель.

Як правило, виробники в інструкції окрім правил ремонту та обслуговування кондиціонерів завжди вказують рекомендовану площу приміщення, для якого підійде та чи інша модель. Довіряти рекомендаціям повністю не варто, доцільно брати пристрій із показником потужності на порядок вище.

Тип компресора – значущий параметр

Сучасні кондиціонери можуть мати інверторний чи неінверторний компресор. Перший варіант є більш популярним, функціональним та економічним. Майже всі постачальники, у яких Ви можете придбати кондиціонери оптом, пропонують моделі з інверторним компресором. Вся суть таких пристроїв полягає у можливості автоматичного контролю роботи двигуна. Це виглядає так: після запуску система функціонує на максимальній потужності доти, доки в приміщенні не буде досягнуто встановленого температурного показника. Як тільки температура в кімнаті збігатиметься зі встановленою, двигун перейде на мінімальні оберти. Через деякий час, коли у приміщенні почне підійматися температура, система знову почне працювати у звичайному режимі доки температура не досягне встановленого параметру. Процес циклічний.

Інші важливі характеристики

Технічні параметри, від яких залежить ефективність спліт систем та зручність їх експлуатації:

  • Рівень шуму. Настінні модифікації не є шумними, оскільки всі важливі вузли розташовуються всередині зовнішнього блоку, що монтується за межами приміщення. Чим новіша модель, тим нижчий рівень шумності.
  • Управління. Пристрої можуть мати механічне чи дистанційне керування. Перший варіант зустрічається дуже рідко та вважається застарілим. Нові модифікації оснащені бездротовим модулем керування.
  • Очищення повітря. Особливо важлива функція для сімей з маленькими дітьми та людей, які страждають на алергію. Додаткові фільтри затримують не тільки звичайний пил, але й алергени, пилок та бактерії. Замість класичної чистки кондиціонерів рекомендовано своєчасно змінювати фільтри.
  • Датчик руху. Найновіша функція, яка коригує роботу пристрою в залежності від наявності користувачів у приміщенні. Якщо в кімнаті немає людей, система перейде в режим енергозбереження або вимкнеться. Це корисно, наприклад, коли люди сплять чи перебувають у іншій кімнаті.