Головна Цікаво Види дров і їх особливості

Види дров і їх особливості

Дерево – це один з найстаріших матеріалів, які використовує людство. З його допомогою створюються справжні шедеври меблевого мистецтва, будуються дивовижні будинку, навіть папір – і та проводиться з дерева. Також деревина активно застосовується для опалення та приготування їжі. Саме вона подарувала людині перші рятівні багаття.

Дубові дрова і їх особливості

Дрова дуба – один з найефективніших і екологічних типів опалювального сировини. Вони вважаються найбільш дорогими в порівнянні з усіма іншими типами деревини. Такі поліна можна використовувати для:

  • камінів;
  • опалення;
  • барбекю і приготування їжі в печі або на відкритому вогні;
  • лазні.

При виборі дубових полін варто звернути увагу на їх розміри. Варто пам’ятати, що таке дерево – найщільніше, тому утримує багато вологи всередині волокон. Дуже молодий дуб горить погано. Його вкрай складно розтопити навіть за допомогою іншої сухої і м’якої деревини.

Старі ж дерева залишають після повного згоряння дуже багато золи і можуть забивати димохід. Вони ж впливають на якість повітря в опалювальному приміщенні. Загалом, кращим рішенням буде покупка дуба середнього розміру і віку.

Серед головних переваг дуба в опаленні варто відзначити такі:

  • високий рівень теплотворення;
  • повільне згорання за рахунок високого рівня щільності;
  • велика кількість спека навіть від залишкових вугіллячок;
  • повна безпека – дуб не виділяє небезпечних речовин при горінні, має приємний
  • аромат і мало диму.

Також варто відзначити, що дуб прекрасно зберігається. Він не боїться впливу негативних факторів зовнішнього середовища, в тому числі і атмосферних опадів. Запас дубових дров буде зберігати ефективність і теплотворність довгий час без особливого догляду.

Якщо ж говорити про недоліки дуба, варто відзначити, що він дуже щільний. Через це розколоти поліна досить складно. Краще в такому випадку замовити вже колоті дрова, які можна використовувати відразу після відвантаження.

Березові дрова і їх характеристики

Береза ​​підходить для використання в цілях опалення і розпалювання лазні. Її можна застосовувати в класичних печах і традиційної лазні, але для каміна вона не особливо добре підходить.

Деревина берези теж досить щільна і тверда, тому горить повільно і з великою кількістю спека. Тепловіддача всього на 15% нижче, ніж у дуба. Але, на відміну від нього, простіше розколюється на дрова.

Серед інших переваг берези варто звернути увагу на її приємний аромат і наявність дьогтю. Запах дозволяє отримувати задоволення від лазні. А ось дьоготь виконує відразу кілька функцій. По-перше, він має антисептичну та антибактеріальну дію. По-друге, він розм’якшує сажу і старі відкладення в димоході, виводить її. При горінні березова деревина не дає багато іскор і диму.

Також варто відзначити, що береза ​​швидко і легко спалахує як раз завдяки дьогтю. Вона не втягує вологу, але зберігати дрова все одно краще в сухому провітрюваному місці.

Серед недоліків – тільки короткий період ефективності. Через два роки дерево стає пухким, втрачає щільність і твердість. Через це стара береза ​​згорає швидко і без особливого тепла.

Вільхові дрова і їх застосування

Вільха прекрасно підходить для приготування їжі (в тому числі і на відкритому вогні), використання в печі, розпалювання лазні і каміна. Її ж часто застосовують для копчення – через приємний і сильного, але ненав’язливого аромату.

Вільха легко піддається обробці. Її без проблем можна розколоти, розпиляти і укласти в насип. Масла в такому дереві при нагріванні і випаровуванні розм’якшують сажу, очищають димоходи. А ось смол в ньому практично немає, тому дим чистий і м’який, без їдкості і різкого запаху.

Також варто відзначити, що вільха горить повільно і довго, розгорається без проблем і дає низький ефективне полум’я. Вугілля деревини ще довгий час тліють і дає тепло.

Вільхові дрова можна зберігати близько 3 років без втрати ефективності і якості. Вони навіть не втрачають свого аромату, що особливо добре для лазні та приготування їжі. Вологу сильно не вбирають. Але всі переваги залежать від того, де саме росло дерево. Важливо, щоб поліна були заготовлені з вільхи, яка виросла подалі від водойм.

Основний недолік вільхового палива якраз у відносно низьким рівнем теплотворення. Але як додатковий запас до більш твердим породам її замовляти можна.

Осикові дрова і їх застосування

Осика – прекрасне дерево, яке рідко використовується як повноцінна сировина для опалення приміщень. Її частіше комбінують з іншими породами для швидкого загоряння і очищення димоходу від сажі.

Осика прекрасно підходить для приготування їжі і каміна. Вона не коптить, не дає багато іскор і відрізняється низьким спокійним пламенем.Углі продовжують тліти довгий час, очищаючи димохід і сам камін.