Ці слова Володимира Сосюри повинні пам'ятати дорослі й малі. Як і інший вислів: "Якщо ти щось взяв від землі – віддай її". Не можна вдавати із себе володарів природи, яким усе дозволено. Варто схаменутись й зрозуміти – природа не вічна, особливо, коли ми нищимо її власними діями. Тому дуже важливо, аби людину ще змалечку навчали берегти природу і жити з нею у гармонії. Нещодавно на відкритій виховній годині "Бережімо планету Земля" у Буській першій школі екологічних азів навчала третьокласників їхня учителька Марія Гута.
Досвідчений педагог Марія Теодозіївна у роботі з маленькими школяриками використала пісні і вірші, розваги, танці, загадки і пізнавальні сценки. Дітки дізнались про Флору і Фауну, Червону книгу, рідкісні рослини, тварини, які до неї увійшли, Конституцію України і Кодекс милосердя. А після того, як малеча побувала у ролі Річки, Повітря, Землі, Жабок, Лелеки і казкових героїв, не підніметься в неї рука викидати сміття у лісі, парку чи в річку.
Корисними для дітей і дорослих, які завітали на урок, стали озвучені Марією Теодозіївною цікаві факти, що спонукають замислитись. Наприклад, алюмінієва бляшанка лежить у землі аж 100 років, а середня статистична сім'я викидає щодня понад 5 кг побутових відходів.
Захоплено слухали учні Зоряну Олійник – маму своєї однокласниці, яка фахово розповіла про роботу Буського підприємства водоканалізаційного господарства (ПВКГ), де працює жінка. Зокрема, про те, як вода потрапляє у наші домівки і скільки її можна втратити за добу, якщо не закрити кран.
Не оминули цього дня і серйозної проблеми – видобуток сланцевого газу на Олеській площі. Тут на допомогу вчителю прийшли сучасні технології, зокрема комп'ютер, завдяки якому Марія Гута продемонструвала слайди і коментарі з приводу екологічної загрози від таких необдуманих "сланцевих" кроків.
Сорок п'ять хвилин минуло непомітно, урок закінчився напутніми словами директора школи Ольги Пунь до третьокласників, які доклали зусиль, аби разом зі своєю першою учителькою пізнати надзвичайно важливу науку – екологію. І, що найголовніше, як допомогти природі у біді.
Ірина Гаєвська