Головна Цікаво Як навчитися малювати гуашшю

Як навчитися малювати гуашшю

Аромат гуаші знайомий всім з дитинства, він викликає якісь неповторні асоціації. Якщо у вас виникло бажання освоїти техніку малювання цією фарбою — можете не сумніватися у своєму успіху. Працювати з нею значно простіше, ніж з будь-якої іншої. Вона лягає гладко, як масло. Ідеальний матеріал для початківців. Насичені, глибокі кольори, які не люблять недбалість: кожен відтінок має свою роль в малюнку. Неважливо, професійний художник або любитель ви — розлучатися з гуашшю довго не захочеться. Ви все життя мріяли малювати? Тоді вам сюди.

Вчимося малювати картини гуашшю

Кожен початківець художник стоячи біля мольберта боїться зробити перший мазок неправильно, зіпсувавши весь білий аркуш одним махом. Виходом зазвичай є промальовування ескізів олівцем. Гуаш пробачить недосвідченість, на відміну від акварелі. Дивовижні перекривають властивості приховають всі начерки і замаскують неточності у виконанні роботи. Варто пам’ятати, що надмірне розмазування і змішування фарб на полотні загрожує отриманням ефекту бруду на малюнку. Деколи варто замовити картину в професіоналів. Студія Матіс пропонує на замовлення різні картини. На сайті ви можете переглянути більш детально пропозицію студії.

Якщо ви хочете додати трохи ніжності й легкості в свою картину, то гуашевих пігмент легко перетворити в акварель. Для цього достатньо розбавити її водою до отримання потрібного ефекту. Тепер ваше творіння буде виглядати ще більш професійно і об’ємно.

Вчимося малювати гуашшю поетапно

Використовуючи дану техніку, потрібно врахувати і запам’ятати, що гуаш наноситься тільки горизонтальними мазками. Спочатку проступають темні фрагменти, а вже потім світлим кольором ми малюємо відблиски, розставляємо акценти і граємо з тонами. Щоб навчитися створювати нові відтінки використовуйте колірне коло. Він дозволить отримати максимально необхідний колір без ефекту бруду. Якщо ви зробили помарку — зачекайте поки фарба повністю просохне. Потім мокрою чистої кистю можна почати акуратно розтушовувати невдалий момент. Прикладів, яким можна порадувати рідних або прикрасити інтер’єр:

Техніки малювання для початківців

1. Вологе по вологому — нанесення шарів на мокрий попередній. З-за того, що фарба дуже щільна і швидко сохне, метод частіше використовується при малюванні аквареллю.
2. Мокре по сухому — сухий пензлем гуаш наноситься поверх висохлого шару фарби. Така техніка прекрасно приховає недоліки в роботі.
3. Губка. З її допомогою створюється фактура картини. Просто і дуже ефектно. Наприклад, якщо ви пишете осінній пейзаж і потрібно відтворити строкаті фарби листя в лісі, техніки вдаліше просто не придумаєш.
4. Розбризкування — якщо ви ще не знаєте як навчитися малювати гуашшю і сумніваєтеся в собі, то ця методика точно підніме настрій, зніме стрес, відновить віру у власні сили. Просто вмочіть кисть в баночку з фарбою і починайте бризкати на папір. Вийде дуже яскраво і мальовничо.
Це далеко не всі техніки, але ми вчимося малювати гуашшю поетапно, а для початківців — це базовий матеріал, який необхідно відпрацювати і натренувати руку.

Які вибрати кисті

Рекомендується зупинити свій вибір на плоских пружних, закруглених кистях. Матеріал може бути синтетичний, з козячої або свинячий вовни. Для створення текстурних фрагментів чудово підійдуть поролонові губки, звичайні паперові серветки. Такі прийоми додадуть реалістичність вашому творінню. Важливо: фарба повинна легко змиватися з ворсу кисті, а за їх чистотою потрібно обов’язково стежити.

Види гуаші, їх особливості та застосування

Писати цією фарбою можна на чому завгодно: на картоні, папері, фанері, полотні, кераміці і навіть на склі. Але не для кожної поверхні підійде звичайна гуаш. Художня відмінно ляже на будь-яку стандартну поверхню для малювання. Подібно грунту вона вбирається в папір, дозволяючи другого шару лягти ще цікавішим і яскравішим. Плакатна відрізняється більш сильним колірним пігментом і криюче здібностями. З її допомогою створюються ескізи театральних костюмів, сценічні декорації. Дитяча гуаш замість в’язкому гуммиарабики містить звичайний клей ПВА, тому вона швидше висихає. Ним добре працювати на фанері, кераміці, полотні. Акрилова фарба лягати на будь-які поверхні: тканина, дерево, скло. Після висихання водою не змивається, не тьмяніє і не вигорає на сонці. Але найдивовижніша гуаш — флуоресцентна. Її неповторний ефект полягає в світінні під ультрафіолетовими променями. Колір посилюється, стає надзвичайно яскравим, незважаючи на невелику криючу здатність.

Будь-який прояв творчості робить людину щасливішою і вільнішою. А образотворче мистецтво взагалі має цілющі властивості. Зрозуміти, як малювати гуашшю для початківців важко, але після першої написаної картини зупинитися буде неможливо. Беріть приклад з дітей: вони весь час малюють і завжди в чудовому настрої. Успіхів у творчості і самовираженні!