Щоб зробити правильний вибір, необхідно визначитися з видом, кольоровою гамою, стильовим рішенням настінного покриття, а також враховувати розмір бюджету, виділеного на ремонт. Стиль і колір вибирають з урахуванням стилю оформлення квартири, кольору кухонних меблів, загальної освітленості, розташування кухні (орієнтація по сторонах світу), а також власних уподобань.
Але найважливіший параметр, з яким доводиться рахуватися в тому випадку, якщо кухня невелика за розмірами – це площа і висота відведеного для неї приміщення.
Паперові. Шпалери з паперу – найбільш бюджетний варіант. Представлені в різних кольорах, що полегшує вибір. До того ж це самі екологічно безпечні шпалери з доступних. Мінусів два: вони недовговічні, і до того ж не буде митися в тому випадку, якщо вони забрудняться, що на кухні відбувається досить часто.
Бамбукові. Мають фактурну основу, витримують вологе прибирання, більш довговічні, ніж паперові. Мінус – верхній шар досить м’який, його легко пошкодити, особливо це актуально в сім’ях, де є маленькі діти і домашні вихованці.
Вінілові. Миються для маленької кухні роблять з вінілу. Вони володіють високою щільністю і міцністю, з них легко видаляються забруднення. Вінілові шпалери бувають різних видів, не можна використовувати в кухні тільки один – спінений вініл. Мінуси – цей матеріал не «дихає», до того ж він досить дорогий.
Порада: Комбінування шпалер дозволить заощадити. Наприклад, обклейте паперовими частина стін біля обідньої групи, а там, де забруднення особливо ймовірно – в зоні приготування їжі – використовуйте вінілові.
Дизайн шпалер для маленької кухні
Існують стандартні дизайнерські прийоми, які дозволяють навіть невелику кімнату з низькими стелями зробити просторішою, а також виправити деякі недоліки планування. Використовуйте колір і відповідний малюнок для того, щоб ваша кухня виглядала стильно, сучасно і здавалася більше.
Колір. Перше правило – в маленьких приміщеннях не повинно бути темних стін. Чим світліше стіни – тим більше вона здається. Сучасні шпалери для маленької кухні, як правило, мають світлі відтінки. Світлі тони як би «відступають» від наглядача на них людини, а темні, навпаки – «наступають», «наближаються». Цей ефект використовують, якщо хочуть виправити пропорції приміщення, наприклад, в довгій кімнаті-«вагоні» вузькі стіни обклеюють в темні тони, а решта – в світлі.
Тон. Кольори поділяються на теплі і холодні. Червоний, жовтий, помаранчевий – теплі тони, синій, блакитний, деякі відтінки фіолетового – холодні. Зелений можна вважати універсальним, він найбільш сприятливим для сприйняття людиною. Теплі тони мають здатність зорово «наближати» предмети, холодні, навпаки, «віддаляють» їх. Колір шпалер для маленької кухні слід вибирати з холодної гами – це допоможе зробити її трохи більше.
Малюнок. Великі малюнки «дроблять» приміщення, за рахунок чого воно здається менше. Краще вибрати невеликий, майже непомітний візерунок, що не кидається в очі. Вертикальні лінії малюнка дозволять «підняти» стелю, горизонтальні – розширити стіни. Фотошпалери і шпалери з принтами (квітковими, рослинними) можуть використовуватися в маленькій кухні тільки на частині стін, в якості декоративних елементів, в цьому випадку інші стіни повинні бути однотонними.