Кожному з нас приємно, якщо після напруженого робочого дня близька людина зробить масаж і зніме м’язову напругу. Є безпечні прийоми, але в деяких випадках можна нашкодити. Ми попросили професійного масажиста Олексія з салону еротичного масажу Афродіта з міста Київ розповісти, як проводити процедуру правильно і яких помилок потрібно уникати.
Фахівці відразу попереджають: якщо вас мучать постійні м’язові болі, регулярні головні болі, оніміння руки або ноги, «простріли» – це ознаки більш глибоких проблем, так що слід звернутися до лікаря
В цьому випадку домашній масаж може заподіяти шкоду, так як ці невралгічні прояви можуть бути викликані зміщенням хребців, грижами, вивихами і навіть дрібними тріщинами хребців.
Але якщо мова йде про здорових людях, які просять близького допомогти зняти напругу, то легкий аматорський масаж буде дуже до речі. Масаж шийно–комірцевої або поперекової опори в домашніх умовах навряд чи можуть стати причиною будь–яких проблем – для цього доведеться «постаратися».
А ось якщо людина потрапила в руки непрофесійного масажиста, який неправильно і грубо проводить повноцінний масаж усього тіла, дійсно, можуть наступити негативні наслідки.
Отже, Олексій дає наступні рекомендації:
- По–перше, перед масажем можна прийняти теплу ванну або душ. Це допоможе поліпшити кровообіг і зняти м’язовий спазм.
- По–друге, можна використовувати масла або крему. Вибір залежить від особистих переваг. Комусь подобається, якщо засіб вбирається швидко, і тоді підходять засоби на кремовій основі. Іншим більше до душі масло. Добре підходять для масажу дитячі масла – вони володіють ніжною структурою, легко вбираються і гіпоалергенні, а також володіють нейтральним запахом. Якщо немає особливих побажань, не варто використовувати кошти з сильним ароматом, так як це може викликати головний біль і дискомфорт. Можливий і так званий масаж «на суху». Не виключено і використання розігрівають засобів, які допомагають впоратися з хворобливими відчуттями, поліпшити м’язову структуру і так далі.
Якщо говорити про техніку проведення масажу, то для домашнього варіанту підійдуть звичайні погладжування і розтирання, а також легке, ніжне розминання, який мав би приносити хворобливі відчуття або дискомфорт, наприклад, розминка великими пальцями рук.
Погладжування – поздовжні, кругові, спіралеподібні – проводяться долонями або тильною стороною долоні, звичайний напрямок знизу вгору, від попереку до голови. Закінчувати масаж потрібно так само погладжуванням, щоб заспокоїти зону, над якою працювали.
Розтирання – при класичному масажі також є підготовчим етапом, який дозволяє розігріти м’язи, але для домашнього варіанту це може бути основною програмою. Розтирання проводяться долонею або ребром долоні.
Домашній масаж краще проводити протягом 10–15 хвилин. Насправді, це досить багато і людина без спеціальної підготовки може просто втомитися проводити процедуру. Якщо немає ніяких протипоказань, то можна влаштовувати легкі домашні сеанси щодня.
Що не можна робити непрофесіоналові в домашніх умовах:
- Натискати на хребет. Не варто намагатися «промять» м’язи, як би цього не хотілося «пацієнтові». Легкі дотики з більшою ймовірністю допоможуть розслабитися і зняти хворобливі відчуття. Сильний вплив може додатково пошкодити м’язи і ефект виявиться протилежним;
- Не можна робити масаж, якщо людина щільно поїв перед сеансом;
- Якщо температура тіла підвищується до 37.2 і вище;
- Якщо перед масажем людина вживав алкоголь;
- Не рекомендується також продовжувати сеанс масажу, якщо з’явився головний біль або нудота.