Людина не може постійно перебувати в одному положенні, тому йому важливо часто міняти пози і розташування тіла
Особливо суворо необхідно дотримуватися це правило для тих літніх людей, хто змушений тривалий час перебувати в ліжку, не може самостійно пересуватися або частково втратив рухливість. В такому стані люди похилого віку стають безпорадними, не можуть себе обслуговувати і їм слід забезпечити повноцінний, цілодобовий і всебічний догляд.
Саме такі послуги надають пансіонати «Родинна Турбота» і з їх повним переліком можна ознайомитися за посиланням https://turbota.info/ua/budinok-prestarilikh-cherkasi.html перейшовши на офіційний сайт. Для проживаючих підготовлені світлі і чисті кімнати, в яких регулярно проводиться прибирання з комфортабельними меблями. А в умови повного пансіону включені повноцінне харчування, організований розпорядок дня, дотримання лікарських рекомендацій і психологічна допомога.
Необхідність спеціального догляду за лежачими людьми похилого віку
Постільний режим необхідний і наказаний літнім людям, хто пережив травми або важкі захворювання, оперативне втручання. Змушені перебувати в ліжку і ті, хто не може самостійно пересуватися, частково або повністю втратив рухливістю, визнаний інвалідом певної групи.
Мережа приватних пансіонатів «Родинна Турбота» в Черкасах надає повний комплекс спеціалізованих послуг з догляду за такими людьми похилого віку. Цілеспрямована турбота не завжди може підняти старого з ліжка, але дає можливість підвищити якість його життя, і запобігти розвитку ускладнень.
Постійно перебуваючи в ліжку, людина відчуває психологічний і фізичний дискомфорт і потребує уваги з боку оточуючих. Для дотримання основних принципів санітарії та гігієни йому потрібно міняти постільну білизну, задовольняти фізичні потреби, змінювати одяг.
У комплекс профілактики захворювань шлунково-кишкового тракту слід правильно проводити годування або допомагати підопічному при прийомі їжі. Профілактичні заходи проводяться і з метою попередження утворення пролежнів, які можуть привести до сепсису, зараження крові і появі глибоких гнійних ран.
Поради по підняттю лежачого пацієнта з ліжка
Щоб підняти літньої людини, прикутого до ліжка, необхідно щоб процедуру виконувало 2-3 людини. Приватний пансіонат має в своєму розпорядженні штатом співробітників, які мають практичний досвід проведення таких маніпуляцій і коректної поведінки, щоб літня людина не відчував психологічний і фізичний дискомфорт.
Пацієнта можна відразу пересадити в крісло і для цього його перекочують на бік, підгинають коліна і санітар бере його на руки. А ось для переміщення на носилки будуть потрібні зусилля кількох санітарів, які будуть підтримувати його під колінами і плечима, акуратно переносячи на нове місце проживання (в крісло або на носилки).
Щоб спростити процедуру, необхідно використовувати спеціальні пристосування, такі як ортопедичні ліжка з підйомними механізмами. Будинок пристарілих «Родинна Турбота» забезпечений всім необхідним і спеціалізованими пристроями, які допомагають безболісно і швидко переміщати пацієнтів.
Фахівці радять перед процедурою поговорити з літньою людиною, обов’язково пояснюючи йому, навіщо і як буде проводитися захід. Якщо немає впевненості в своїх силах, краще запросити помічника для підстраховки і попередити близької людини, щоб він не чинив опору, не хапав за шию або напружував м’язи.