Головна Цікаво Як правильно вимити машину

Як правильно вимити машину

Власники автомобілів у Буську можуть користуватися послугами професіоналів, але у будь-якому випадку варто навчитися робити цю роботу самому. По-перше, автомийки не завжди доступні, а по-друге, в сезон дощів вам доведеться користуватися їхніми послугами занадто часто, що не завжди зручно. Самостійне миття авто допомагає заощадити і не перейматися недостатнім професіоналізмом персоналу миття.

Особливості догляду

Необхідність регулярного миття автомобіля продиктована не тільки його естетичним виглядом, але і продовженням терміну служби комплектуючих деталей. Проте догляд за кузовом має особливості. На поверхні лакофарбового покриття залишаються грудки бруду, пісок. При недбалому чи надто інтенсивному змиванні ці частинки, що мають абразивні властивості, можуть залишати дрібні подряпини.

Машину потрібно мити так, щоб якнайдовше зберігати зовнішній товарний вигляд. Для цього потрібно використовувати відповідний інвентар: автомобільний шампунь, губку з великими порами, м’які текстильні серветки.

Де можна мити

Потрібно знайти місце, де ви не шкодитимете навколишньому середовищу, особливо, якщо збираєтеся мити машину самостійно.

Як мити

Для роботи потрібно приготувати цебро, 1-2 губки, спеціальний автошампунь, який обволікає кожну піщинку, позбавляючи її абразивності, серветки із замші або м’якої тканини.

Алгоритм дій:

  • Спочатку потрібно розмочити засохлі забруднення. Для цього використовують автомобільні мийки. Якщо спеціального обладнання немає, підключіть шланг до водопроводу або скористайтеся цебром та губкою. Воду потрібно лити зверху вниз.
  • На мочалку з великими порами наносять пару ковпачків шампуню і змочують у відрі. Бруд змивають починаючи з даху. Мочалку періодично обполіскують у відрі, і чим машина брудніша, тим частіше.
  • Промиваючи губку у відрі, не потрібно опускати її на дно – саме туди опускається земля та пісок.
  • Воду потрібно періодично міняти, а на мочалку наносити нову порцію шампуню. Рекомендується обполіскувати відро, щоб у ньому залишалося якнайменше абразивних частинок.
  • Досвідчені мийники рекомендують тримати для нижньої частини кузова окремі мочалку та відро.
  • Залишки шампуню та бруду змивають, поливаючи машину зі шланга або за допомогою миття високого тиску.
  • Небажано давати кузову сохнути самостійно – потрібно зібрати з машини залишки вологи замшевою або тканинною серветкою. Серветки необхідно міняти або обполіскувати у воді та добре вичавлювати. Правильне сушіння дозволить уникнути негарних розлучень і слідів потік, які з’являються, якщо машина висихає природним чином.

Зазвичай миття своїми руками виходить якіснішим. Можливо, не з першого разу, але з накопиченням досвіду так і буде. Професійні мийники для підвищення продуктивності використовують надто агресивні миючі засоби, які можуть зіпсувати покриття кузова. Шампуні для ручного миття діють набагато м’якше.