Головна Цікаво Як вибрати найкращий монітор

Як вибрати найкращий монітор

монітор для дому

Більшість користувачів і потенційних покупців LCD-дисплеїв, як це не дивно, не розбираються в дійсно важливих параметрах цих пристроїв, в голові у них, нерідко, «каша» з десятка-інших міфів про сучасні монітори і індивідуальний погляд на те, яким він має бути. Ось тільки слово «повинно» не стосується не тільки у багатьох життєвих питаннях, а й в області «моніторобудування», оскільки виробники роблять як можуть і, безумовно, як вони захочуть.

ОДНАКОВІ МАТРИЦІ І ЗАВОДИ-ВИРОБНИКИ

Багато людей думають, що у кожного бренду – виробника моніторів свої власні матриці, причому будь-яких типів, будь то TN + Film, * VA або IPS типу. Тобто Dell виробляє свої матриці, BenQ свої, Acer свої, ASUS свої і, звичайно, у Apple теж свої ексклюзивні панелі, які ніхто не має право використовувати, крім «яблучників». І це, мабуть, одна з найбільших помилок, оскільки правда зовсім інша, а все написане вище – вигадка.

Серед виробників матриць можна виділити три основні для ринку компанії і ще пару не настільки значущих. До перших відносяться LG Display, AU Optronics і Samsung. До другої групи можна віднести Chimei Innolux і TP Vision, що виробляють в основному TN + Film продукти. Разом ці виробники забезпечують, щонайменше, 95% потреб всього ринку моніторів і так, навіть улюблена багатьма Apple використовує панелі однієї з них (LG Display).

Більш того, відкриємо «страшну таємницю» – більшість з виробників працюють за принципом аутсорсингу, тобто розробляють технічне завдання і відправляють його на один з великих заводів, в основному, звичайно ж, в Китаї. Рідкісний виняток – Samsung і LG зі своїми заводами в Кореї, але лише деякі їх моделі поставляються в Україну звідти. Нинішній лідер на ринку моніторів – Dell, користується послугами / виробничими потужностями, як мінімум трьох великих гравців на ринку (Winstron Corp., Qisda і TP Vision) і саме тому ми не рідко відзначаємо для себе різницю в якості виготовлення кінцевого продукту. Великий вибір моніторів даного виробника вам запропонує інтернет-магазин Elmir. На сайті https://elmir.ua/monitors/ ви можете замовити монітор Dell різної діагоналі з доставкою по Україні.

Тип матриці

Матриця – це поверхня, що формує зображення на моніторі. Найбільш поширені типи матриць: TN, VA, IPS.

  1. TN (або TN + film) добре відтворює динамічні ігрові сцени, але володіє відносно невеликими кутами огляду і відображає менше відтінків, в порівнянні з більш досконалими типами матриць.
  2. VA (MVA, PVA) характеризується більшими, ніж у TN кутами огляду і вищою контрастністю. Але на такій матриці залишається «шлейф» від силуетів в динамічних сценах ігор або фільмів.
  3. IPS (або SFT) відрізняється практично ідеальними кутами огляду і відмінною передачею кольору, але не всі IPS-монітори підійдуть для ігор через відносно великого часу відгуку. Останнім часом IPS-матриці витісняються більш сучасними H-IPS, де час відгуку зменшено, а контрастність підвищена.

широкоформатний екран

Монітори з PLS матрицею

Дані моделі моніторів з’явилися зовсім недавно і розробником PLS матриці є компанія Samsung. Тож не дивно, що більшість моніторів компанії Samsung оснащені саме PLS матрицею. По суті, PLS матриця по сприйняттю і відчуття – це така ж, як і IPS матриця. Різниця лише в способі виробництва даних матриць. Також, з моєї точки зору, величезною перевагою матриць PLS від компанії Samsung – є технологія, яка називається Flicker Free. Ця технологія дозволяє максимально сильно знизити відблиски і мерехтіння монітора, що дозволить вам дуже довго дивитися на монітор без втоми очей. Саме така матриця формату PLS у автора даної статті і він їй дуже задоволений, так як матриця PLS дозволяє дуже довго працювати за комп’ютером для меншого напруги для очей. Передача кольору PLS матриці, як уже говорив, знаходиться на рівні з матрицями IPS.

Підключення до монітора

Перед покупкою монітора слід упевнитися, чи підтримує він потрібний вам спосіб підключення до комп’ютера :

  • VGA – вже застарілий тип підключення, який використовує аналоговий сигнал для передачі відео. Використовувати VGA варто тільки в разі відсутності будь-якого іншого способу підключення.
  • DVI – цифровий тип передачі відеосигналу, деякий час назад служив стандартом де-факто для підключення монітора до комп’ютера. Сьогодні витісняється більш універсальним HDMI.
  • HDMI – сучасний тип підключення з можливістю передачі не тільки відео-, але і аудіо. Використовується в моніторах як основний тип підключення.
  • DisplayPort – найбільш просунутий стандарт інтерфейсу підключення моніторів і домашніх кінотеатрів до комп’ютера з максимальними можливостями. Монітори з високою роздільною здатністю (3840×2160 і вище), а також з високою частотою оновлення (120 або 144Гц) підключаються тільки за допомогою DisplayPort.

Діагональ

Діагональ – це розмір екрану, традиційно обчислюється в дюймах (1 дюйм дорівнює 2,54 см). Мінімально комфортний розмір екрану для стаціонарного комп’ютера – 21 дюйм. У моніторів діагоналлю 21 – 24 дюйма на сьогоднішній день краще співвідношення розміру екрану і ціни.

Монітори з діагоналлю 27 – 32 дюймів найчастіше купують для ігор, перегляду відео і роботи з декількома вікнами. Дисплеї більшого розміру (від 32 дюймів і вище) , які вам запропонує інтернет-магазин elmir.ua використовуються в професійних цілях дизайнерами, відеоінженер, розробниками 3D.

Настійно рекомендується купувати тільки великі монітори з діагоналлю 24 дюйма і вище з кількох причин:

  • на великому екрані одночасно є більше інформації без скролінгу (не потрібно активно працювати мишкою);
  • з деякими великими об’єктами (карти, схеми, креслення, складні таблиці) працювати на маленьких екранах вкрай незручно;
  • в іграх великий екран займає практично все зорове простір гравця, що додає реалістичності;
  • очікуваний термін служби сучасних LED-моніторів – до 10-12 років, тому купувати на такий тривалий термін маленький монітор як мінімум нерозумно.

Існує поширена помилка, що монітори з діагоналлю 24 дюйма і вище стомлюючі для очей ( “розбігаються очі”). Насправді ж це всього лише дивна легенда, так як до великого монітора звикаєш швидко, чого не скажеш навпаки.

Співвідношення сторін

В даний час практично всі випущені монітори – широкоформатні, із співвідношенням сторін 16: 9 або 16:10. Перші краще для любителів кіно і серіалів, оскільки чорні смуги вгорі і внизу екрану будуть тонше, ніж при співвідношенні 16:10.

Ще комфортніше дивитися кіно на моніторах з співвідношенням сторін 21: 9 – «рідним» для випускаються на Blu-ray фільмів. Також на таких моніторах зручніше працювати, якщо потрібно постійно тримати відкритими декілька вікон з додатками. Для комп’ютерних ігор це нестандартне співвідношення.

Розширення

Роздільна здатність екрану – це кількість точок (пікселів), що міститься на екрані. Чим більше дозвіл і більше точок, тим чіткіше картинка. Дозвіл прийнято вказувати як твір пікселів по горизонталі і вертикалі. Крім цифрового позначення використовують і літерні найменування: Full HD (1920×1080), HD (1366×768), QHD / 2.5K (2560×1600, 2560×1440), 4K (3840×2160). Для різних діагоналей існують різні рекомендовані розширення:

  • 21 – 24 дюйма: Full HD (1920×1080) або більш простий і доступний варіант 1600×900.
  • 27 – 32 дюймів: QHD (2560×1440), більш бюджетний варіант – Full HD (1920×1080).
  • 32 – 45 дюймів – 4K (3840×2160) або QHD (2560×1440).

Нинішній тренд – збільшення діагоналі екрану і від нього вже ніхто не відмовиться. Можна довго лаятися і / або плакати «в подушку», говорячи про бездушних виробниках, але про невеликі діагоналі (менше 23-24 дюймів), як і стандарти 1: 1, 4: 3 і 16:10 вони забули і згадувати особливо не хочуть . Залишилися ексклюзивні моделі, випуском яких займаються одиниці виробників, але їх важко дістати і коштують вони не дуже адекватних грошей, а тому сенс в покупці, якщо ви, звичайно, не «ретроград», різко падає.