Головна Цікаво Як виготовити полістиролбетон у домашніх умовах: що для цього потрібно

Як виготовити полістиролбетон у домашніх умовах: що для цього потрібно

Полістиролбетон – це один з різновидів легкого бетону. Його виготовляють із цементу, деякої кількості води та пінопластових кульок (повітряних добавок). Дізнатися про те, як виготовити полістиролбетон самостійно, не важко, оскільки ця інформація тримається у відкритому доступі. До речі, іноді до складу цього будматеріалу може бути доданий і пісок.

Що в ньому приваблює будівельників

Справа в тому, що цей будматеріал поєднує властивості бетону і пінопласту. Іншими словами, він повітронепроникний, паронепроникний, має міцність, еластичність. Також має такі якості, як:

  • теплопровідність;
  • звукоізоляція;
  • морозостійкість;
  • шумоізоляція;
  • не приваблює гризунів;
  • екологічно чистий;
  • довговічний і т.д.

Якщо немає бажання та часу займатися виготовленням полістиролбетону самостійно, можна придбати його вже в готовому вигляді у таких компаній-виробників як Європром.

Особливості матеріалу

Може здатися, що цей різновид легкого бетону, дійсно, не має жодних вад. Але це помилкова думка, бо насправді вона має й недоліки.

Варто почати з найочевиднішого:

Матеріал має не дуже високу щільність – близько 35 тонн, що виявиться недостатнім при будівництві високих будівель. Тому збудувати з цього будматеріал будинок вище, ніж двоповерховий, не вдасться. До речі, через цей недолік може «поїхати» не тільки сама будівля, а й вікна, двері. Згодом вони розхитуватимуться. Будувати будинки, а також утеплювати їх таким матеріалом, як полістиролбетон, непрактично.
Також він не витримує навіть 50 циклів заморожування та відтавання, не має високої вогнестійкості. На ньому вже після 20 циклів з’являються сколи, тріщини, він стає крихким, хлипким, не придатним для використання. Матеріал погано сприймає штукатурку, яка потрібна для роботи з ним.
Є ще один великий недолік – непроникність пари, що теж загрожує не наслідками.

Незважаючи на всі свої недоліки, полістиролбетон є гарним матеріалом, тому використовувати його радять навіть досвідчені будівельники з більшим стажем роботи.

Як виготовити цей будматеріал у домашніх умовах

Основна складова – це цемент. Тому спочатку необхідно приготувати саме його. Потрібне одне цедро відро і два відра піску. Якщо потрібно отримати еластичність даного розчину і найкраще зчеплення між собою будівельними розчинами, слід додати від п’ятдесяти до ста грамів абсолютно будь-якого миючого засобу.

Далі можна перейти до виготовлення самого полістиролбетону. Необхідно взяти:

  • дев’ять літрів води;
  • шістнадцять кілограмів цементної суміші;
  • також не варто забувати про повітровтягуючі добавки (кульки пінопласту), їх знадобиться всього сто грамів.

Не варто забувати про одну закономірність: чим більше в полістиролбетоні цементного розчину, тим вище і більше його щільність, але набагато менше і нижче теплопровідність.

Також не можна не згадати, що існують різні види полістиролбетону. Їх називають D150, D175, D200, D225, D250, D300, D350, D400, D450, D500, D550 та D600. Тому, щоб отримати різні види матеріалу, використовуються різні пропорції замішування. Нижче наведена пропорція D200, яка підходить для теплопровідного шару.

Щоб виготовити полістиролбетон потрібної щільності, знадобиться бетонозмішувач. До неї заливається дев’ять літрів води та шістнадцять кілограмів цементу, сто грамів миючого засобу. Також потрібно додати повітрозтягуючі добавки (кульки пінопласту). Потрібно додавати їх частинами, заважаючи в бетонозмішувачі до однорідної маси.

Слід звернути увагу, що води має бути в достатній кількості. Якщо її буде занадто багато, то в рази зменшиться міцність матеріалу, а якщо буде мало, то з’явиться дуже багато тріщин, сколів та інших різних дефектів. Тому дуже важливо дотримуватися пропорції води, цементу і повітровтягуючих добавок (кульок пінопласту). Тільки тоді вдасться отримати будівельний матеріал високої якості: міцний, еластичний, довговічний, теплопровідний, морозостійкий, звукоізоляційний.

У полістиролбетону дуже багато переваг, але є й недоліки, про які не варто забувати, вибираючи цей будматеріал. Незважаючи на це, ті люди, які будували будинки за допомогою полістиролбетону, рекомендують цей різновид легкого бетону.