Головна Цікаво Як зміниться нарахування аліментів

Як зміниться нарахування аліментів

Верховна Рада України внесла зміни до Сімейного кодексу, згідно з яким буде змінено мінімальний розмір аліментів.

Рішенням «за» проголосували 239 депутатів. Який розмір аліментів необхідно оплачувати в 2021 році і що тепер загрожує боржникам?

У пояснювальній записці йдеться про те, що проект закону пропонує ввести мінімальний розмір допомоги дітям (тимчасовий), батьки яких ухиляються від утримання дитини. Розмір допомоги становитиме п’ятдесят відсотків від прожиткового мінімуму. Сьогодні розмір тимчасової допомоги розраховують як різниця між прожитковим мінімумом (50%) на одну дитину і загальний дохід сім’ї (середньомісячний), розрахований на одну людину. Розрахунки проводяться з даних за минулі півроку. Відповідно до розрахунків, гарантований щомісячний розмір аліментів, який повинні оплачувати батьки на одну дитину, становить: 929,5 грн. для дітей до 6 років, +1159 грн. для дітей від 6 до 18 років.

В окремих випадках аліменти на дітей можуть бути стягнутий з інших членів сім’ї або родичів. Розмір стягнення не може бути менше 557,7 грн. для дітей до 6 років і 695,4 грн. для дітей від 6 до 18 років.

Що загрожує неплатником аліментів

Рішення про зобов’язання оплачувати аліменти на утримання неповнолітніх дітей приймає суд. З 2018 року існує Єдиний реєстр боржників по оплаті аліментів. Туди включають фізичних осіб, які мають заборгованість з оплати аліментів більше, ніж три місяці. Попадання в реєстр має деякі наслідки: боржник не може:

  • Продавати нерухоме майно або свою частину частки в бізнесі.
  • Отримувати кредити в банку.
  • Займати посади на державній службі.

Якщо заборгованість перевищує три місяці, проти боржника можуть відкрити судове провадження і продати його майно на покриття боргу. Боржнику заборонять перетинати кордон України (навіть у відрядження або за контрактом), керувати транспортними засобами, володіти вогнепальною зброєю.

Варто перевіряти, чи не потрапило фізична особа до Єдиного реєстру. Якщо так, то необхідно в терміновому порядку погасити заборгованість і взяти довідку про її погашення. Якщо виникають непередбачені життєві складності, платник може домовитися з матір’ю дитини про зміну умов нарахування платежів.