Головна Цікаво Яка цегла краще для будівництва будинку? Червона чи біла?

Яка цегла краще для будівництва будинку? Червона чи біла?

Будинок повинен не тільки виконувати практичну роль, у плані комфорту та зручності, він ще має бути привабливим. Найбільш популярним матеріалом для облицювання є цегла. Різновидів багато, але в будівництві найчастіше використовуються моделі червоного та білого кольору.

Керамічна червона цегла: особливості та переваги

Це будівельний матеріал має широку галузь застосування — від фундаментних робіт до облицювання зовнішнього фасаду будівель. Також керамічна червона цегла здатна витримувати велике теплове навантаження, тому її дуже часто використовують для будівництва печей та камінів.

Головним матеріалом для виготовлення червоної цегли є глина. При виробництві її обпалюють при 1200 градусах, тому цегла виходить такою міцною та вогнестійкою. Колір виходить червоним чи будь-яким іншим саме через глину. Все залежить від того, які сорти змішати.

Переваги червоної цегли:

  • Морозо- та вологостійкість — витримує перемінне заморожування і відтавання при водонасиченні та не деформується. Ефективно зберігає тепло та застосовується, як додатковий ізолятор від зовнішнього середовища.
  • Вогнестійкість — завдяки тому, що на етапі виготовлення цегла проходить процес обпалення під впливом високих температур, вона здатна ефективно протидіяти дії полум’я протягом 6-12 годин.
  • Ударостійкість — вище, ніж у силікатної цегли.
  • Коли будете вибирати цеглу, уважно дивіться на його зовнішній вигляд. Керамічна цегла, яка не призначена для облаштування фасадів, може бути не однорідною за структурою.

Силікатна біла цегла: відмінності та переваги

Виготовляється біла силікатна цегла з вапняку, піску ті різноманітних пігментів. Суміш змішують в автоклаві, потім на неї починає діяти сильний тиск і висока температура, які й утворюють звичну силікатну цеглу. Технологія виготовлення менш затратна та дешевша, у порівнянні з керамічною.

Через те, що вапняк білого кольору, цегла має такий відтінок. Але сьогодні є безліч інших кольорів силікатної цегли. У склад цегли крім основних компонентів додатково додають ще й фарбувальні пігменти.

Переваги білої силікатної цегли:

  • Вологостійкість — вища, ніж у червоної цегли. Але морозостійкість у 2 рази нижче.
  • Звукоізоляція — краще, завдяки збільшеній щільності матеріалу.
  • Невелика ціна — що обумовлюється технологією виготовлення.
  • Найчастіше білу силікатну цеглу використовують для зведення внутрішніх перегородок, зовнішніх частин будівлі та фасадів.

Вирішуючи яку цеглу купити, врахуйте, що використання того чи іншого матеріалу істотно вплине на характеристики будівлі в цілому. Найголовніші показники — довгий експлуатаційний термін, надійність та безпека.