Головна Цікаво Які цінності приховують радіодеталі

Які цінності приховують радіодеталі

Оголошення про скупку радіодеталей зустрічаються «на кожному розі». Кому і навіщо потрібні мікросхеми та плати комп’ютерів, ноутбуків, мобільних телефонів, телевізорів або холодильників, що вийшли з ладу? Охочим отримати, перетопити та вигідно перепродати дорогоцінні метали й рідкісні електронні компоненти.

Багато людей та організацій зберігають в коморах чи складських приміщеннях побутові прилади радянських часів або списане та вчасно не утилізоване обладнання. Виявляється, що практично всі запилюжені радіодеталі напхані алюмінієм, міддю, золотом, сріблом, паладієм та іншими кольоровими металами. Можливість переплавлення радіолома для перепродажу за вищою ціною пояснює появу численних фірм, що займаються скупкою радіоелектронних компонентів або РЕК.

Як визначають цінність радіолома

Для компаній, що приймають застарілу електроніку, головне завдання – встановити точний обсяг коштовних елементів у конкретній мікросхемі, транзисторі або конденсаторі. Щоб визначити кількість срібних контактів і позолочених діодів, використовують спеціальні довідники, таблиці та портативний спектрометр для експрес-аналізу.

Пристрій зручної форми працює за принципом рентгенівської флуоресценції й безпомилково розпізнає концентрації золота, срібла, платини, міді та інших кольорових металів. Монітор спектрометра відображає процентний вміст компонентів, виявлених в платі або мікросхемі, що прискорює визначення вартості деталі.

Переваги спектрального експрес-аналізу

Кожному елементу властиві індивідуальні спектральні лінії, інтенсивність світіння яких дозволяє визначити:

  • склад компонентів, що містяться у сплаві;
  • кількість конкретного металу в аналізованої деталі.

Для порівняння декількох деталей або елемента, чий склад викликає сумніви, застосовують стандартний зразок.

Високотехнологічні портативні спектрометри відрізняються простотою використання, швидкістю і точністю аналізу. Пристрої дозволяють щодоби досліджувати близько 1000 деталей з наданням інформації про декілька десятків складових сплаву за одну перевірку. Ключові переваги спектрального експрес-аналізу:

  • не вимагає великих мас зразків і дорогих витратних матеріалів;
  • дистанційне проведення дослідження забезпечує цілісність аналізованих елементів;
  • здатність пристрою працювати в аргонових і звичайних середовищах спрощує виконання аналізу;
  • точність визначення кількісного складу деталі полегшує вибір методу для афінажу металів.

Постійна модернізація спектрометрів покращує роботу пристрою, що дозволяє мінімізувати часові та грошові витрати на кількісний аналіз металовмісних РЕК.

Що робити з радіоломом

Ідея самостійного вилучення золота, платини й срібла звучить заманливо. Проте реалізація афінажу вимагає певних навичок і реагентів, що може бути нерентабельно для невеликої кількості електронного брухту. Вигідніше здати радіодеталі в спеціалізовану компанію з відповідною ліцензією, до яких відноситься «Скупка РЕК». Львівська фірма працює з приватними особами та підприємствами на договірній основі по всій Україні.

  1. Оперативний відгук менеджерів на дзвінки та e-mail.
  2. Виїзд оцінювача або самостійне ознайомлення з цінами й фотографіями РЕК в каталозі зі зручною навігацією.
  3. Обговорення остаточної вартості.Продав
  4. Проець здає свій «скарб», отримує гроші й фінансові документи.

«Скупка РЕК» гарантує прозорість оцінки, чесність угоди та високі грошові бонуси. Мерщій наповнювати основний бюджет додатковим прибутком!