Головна Цікаво Яку нерухомість більше всього купують українці в 2017 році?

Яку нерухомість більше всього купують українці в 2017 році?

квартири подобово в Києві
квартири подобово в Києві

Політичні, економічні та суспільні зміни впливають на розвиток ринку нерухомості, а також на попит всередині нього. Перший тренд 2017 року, який виділяють експерти – зорієнтованість покупців на новобудовах. Переглянувши, наприклад, каталог нерухомості ЛУН.юа з пропозиціями продажу нерухомості у Сихівському районі Львова, можна побачити, що найбільший спальний масив цього міста активно забудовується житловими комплексами. Квартири в таких будинках успішно продаються ще до здачі будівлі в експлуатацію. Особливою популярністю користуються житлові комплекси економ-класу.

Зацікавлення українців квартирами від забудовників легко пояснити. Сьогодні будівельні компанії намагаються створювати дійсно якісний продукт за прийнятні кошти, оскільки конкуренція на ринку досягла свого піку. До того ж власників нових квартир тішить той факт, що вони є першими мешканцями помешкання. При цьому варто зазначити, що більше половини опитаних респондентів збираються купувати саме житло в багатоквартирних будинках.

Наступний тренд – компактні апартаменти. Більшість покупців шукають квартири з оптимальною площею, яка буде повністю використана. Сьогодні середньостатистичний український покупець житлової нерухомості не бажає витрачати кошти на «зайві» квадратні метри лоджій, просторих кухонь або віталень. Все має бути максимально продумано та практично скомпоновано.

Що особливо цікаво, з 2016 року зберігся тренд на міні-квартири загальною площею до 25 квадратних метрів. Найбільше таких пропозицій у Києві. Міні-квартири – це чудовий варіант для інвестицій. Такі компактні помешкання можна легко облаштувати для довгострокової або подобової оренди. Також подібна нерухомість є непоганим стартом для сімей без дітей та прогресивної молоді, що використовують житло лише для ночівлі, а більшість часу проводять за стінами дому.

Антитрендом 2017 року за оцінками експертів стануть таунхауси та будинки в котеджних містечках. Лише 3% опитаних збираються купувати котеджі та 2% розглядають можливість купити таунхаус. При цьому 25% задумуються про купівлю або будівництво власного окремого будинку за містом.

Вторинна нерухомість, особливо старого радянського фонду, також потрапляє до списку антитрендів. Близько чверті опитаних зізнались, що для них не дуже важливий вік квартири, а головними факторами вибору нерухомості є ціна та територіальне розташування.