Стійкість лакофарбового покриття до пошкоджень і рівномірність розподілу на поверхню каркаса автомобіля залежить не тільки від рівня майстерності працівника та брендового фарби. Важливою деталлю в роботі є використовуваний інструмент. Хороший краскопульт дозволить ідеально виконати роботу в фарбуванні авто.
Механізм дії пневматичного фарбопульта
Для визначення у виборі фарбопульта, потрібно ознайомитися з нюансами роботи приладу. Пневматичний краскопульт є балон, місткістю 500 мл з пневматичним пристроєм у верхній частині, на кінці якої скріплений металевий гнучкий шланг, з’єднаний з компресором. У комплект входять допоміжні елементи, необхідні для роботи: ущільнююча голка, ємність для фарби, насадка. Швидкість виходу барвника регулюється за допомогою спеціальних гвинтів, розташованих на бічній частині фарбопульта для фарбування авто.
Механізм роботи дуже простий. Першорядну роль виконує компресор, так як саме він створює в балоні високий тиск, під яким стиснене повітря перерозподіляється в зону розпилювача. Після натискання на поршень фарба виходить назовні. На прилавках магазинів можна зустріти вдосконалені моделі, які оснащені регулювальним механізмом швидкості подачі барвника.
Переваги пневматичного фарбопульта
Широкі функціональні можливості і властиві характеристики фарбопульта, точно вказують на безліч переваг інструменту. Саме пневматичний пристрій використовують в професійних майстерень авто і СТО. До позитивних якостей приладу відносяться:
- Економічність використання дорогого лакофарбового речовини.
- Ефективність, зносостійкість.
- Практичність, зручно тримати в руці.
- Ергономічність.
- Герметичність, сприяє усуненню ризику попадання пилу дрібного сміття в фарбу.
- Простота використання.
Повна комплектація інструменту – запорука отримання якісного результату. В процесі роботи не можна обійтися без компресора. Для підключення до приладу необхідно забезпечити доступ до нікому тиску, яке буде йти через шланги високого тиску в розпилювач.
Розглянувши досконально позитивні і негативні сторони, можна перейти на другий етап ознайомлення і визначення вибору якісного фарбопульта.
Критерії вибору
Експерти рекомендують зупинити вибір на приладі з наступними показниками:
- Хід голки.
- Продуктивність.
- Форма факела.
- Тиск.
- Регулювання розпилення.
- Показники повітря на виході.
Всім відомо, що тиск вимірюється в баррелях. Стандартні прості фарбопульти мають значення тиску в балоні до 8 бар. Сьогодні виробники вдосконалили прилад підвищивши тиск до 10 барелів.
Добротність виконання фарбувальних робіт залежить від кількості властивостей, і продуктивності обладнання. Категорія характеристик і параметрів властивостей у різних виробників помітно відрізняється.
Типи обладнання
Для точного визначення вибору якісного фарбопульта для роботи з авто потрібно з’ясувати в різновидах пристроїв. Прилади для фарбування машин діляться на категорії:
- із середнім тиском;
- з високим тиском;
- традиційні.
Чим вище тиск в балоні, тим якісніше вдається здійснити фарбування автомобіля. Негативна сторона балонів з високим тиском – це велика витрата барвника.
Апарат з низьким тиском стисненого повітря економічний, але однорідність нанесення і розподілу нерівномірна. Після завершення фарбування -поверхня довго сохне.
Ідеальний варіант вибору – краскопульт із середнім тиском. Від інших типів відрізняється економічністю витрат речовини; забезпечує відмінну якість покриття.