Головна Цікаво Уряд підтримав законопроект щодо особливостей здійснення державного нагляду у сфері пожежної та...

Уряд підтримав законопроект щодо особливостей здійснення державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки

27 грудня 2019 року на засіданні Уряду було схвалено розроблений ДСНС проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо способів здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки».

Норми законопроекту спрямовані на удосконалення механізмів державного регулювання у сфері техногенної та пожежної безпеки.

На сьогодні на обліку в ДСНС перебувають понад 500 тисяч об’єктів.

Прийняття проекту дозволить зосередити основну увагу держави проведенню профілактичної роботи на стратегічних та особливо небезпечних об’єктах, а також об’єктах з високим ступенем ризику, пожежі та надзвичайні ситуації, які можуть досягти катастрофічного рівня.

Законом запроваджуються механізми економічного стимулювання підприємців до виконання вимог пожежної безпеки, у тому числі шляхом добровільного страхування цивільної відповідальності. Зазначена норма направлена на подальше спрощення ведення підприємницької діяльності малим та середнім бізнесом та зменшення кількості перевірок.

Так, з прийняттям Закону, для суб’єктів господарювання із середнім або незначним ступенями ризику в разі заключення договору добровільного страхування відповідальності, періодичність проведення їх планових перевірок збільшується на строк дії зазначеного договору.

Укладання договору добровільного страхування здійснюватиметься на підставі акту оцінки об’єкта на відповідність вимогам пожежної безпеки.

В такому випадку, перевірки суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику будуть проходити не частіше ніж раз на шість років, а з незначним ступенем ризику – на десять років.