Головна Цікаво Уряд змінив порядок виплати допомоги на дітей ФОПам в умовах карантину

Уряд змінив порядок виплати допомоги на дітей ФОПам в умовах карантину

Станом на 05.06.2020 в області за призначенням допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям звернулось 5586 сімей, з яких призначено та отримують допомогу 3854 сім’ї, де виховуються 5214 дітей.

Постановою Уряду від 01.06.2020 р. № 432 внесено зміни до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, затвердженого постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 329, якими розширено коло одержувачів допомоги.

Відтепер допомога на дітей призначається та виплачується фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування й належать до першої та другої групи платників єдиного податку, які:

– сплатили ЄСВ за всі місяці 2019 р. або протягом усіх місяців 2019 р. після державної реєстрації фізичної особи – підприємця;

– зареєструвалися як фізичні особи – підприємці у січні – березні 2020 р.;

– отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу й звільнені від сплати за себе ЄСВ.

Допомога на дітей призначається та виплачується також фізичним особам – підприємцям, які до березня 2020 року (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.

Допомога на дітей фізичним особам-підприємцям, призначається та виплачується починаючи з травня 2020 р.

«У травні Урядом запроваджено виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплачували єдиний соціальний внесок, на період карантину та на один місяць після дати його відміни. Вона надається на кожну дитину до 10-річного віку у розмірі прожиткового мінімуму, а саме: для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень», – розповів Василь Гельбич, заступник начальника управління соціальних гарантій та діяльності закладів і установ – начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.

Допомога призначається згідно поданого пакету документів в паперовому або електронному варіантах https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/