Головна Цікаво УСПІШНА СПРАВА АДВОКАТІВ БУСЬКОГО МІСЦЕВОГО ЦЕНТРУ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

УСПІШНА СПРАВА АДВОКАТІВ БУСЬКОГО МІСЦЕВОГО ЦЕНТРУ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Вчительку початкових класів було звільнено з роботи за зауваження учневі, що під час уроку не можна користуватися мобільним телефоном. Після звільнення вона звернулася за правовою допомогою до Буського МЦ з надання БВПД. 

Під час з’ясування обставин вчителька розповіла, що має 33 роки педагогічного стажу, вищу освіту, користується авторитетом серед батьків дітей. В 2013 році її незаконно скорочували з посади вчителя групи продовженого дня. Після втручання адвоката Міністерства освіти, вона була поновлена на роботі. На протязі останніх двох років позивачка не отримувала догани. Директор школи на неї постійно здійснює психологічний тиск, залякує, приходить на уроки без попередження, принижує її при колегах по роботі і дітях. Після ситуації на уроці з учнем, коли вона в дитини забрала мобільний, тому що він зривав урок, директор зробила на неї наклеп про те, що вона побила мобільний телефон. Відповідно до акту, складеному в школі, зазначається: «Вчителька силою забрала телефон в учня та вдарила ним хлопця по носі, потім стукнула телефон об стіл. Від удару його верхнє скло тріснуло. Учень розплакався і отримав психологічну травму». Даний акт затверджений директором школи та підписаний заступником директора з навчально-виховної роботи, вчителями початкових класів та головою профспілки. Однак вчителька зазначає, що жодна з осіб, підписаних в акті не була присутньою під час уроку і викладати вищевикладені твердження у ствердній формі навіть не зазначаючи, з чиїх слів вони прийшли до вказаних висновків є як мінімум некоректно та відзначає, що єдиною правдою з даного акту є те, що вона від учня дійсно забрала телефон, щоб навести порядок. Але даним телефоном не вдаряла його по носі і не била телефоном по парті. А тільки забрала, зробила йому зауваження про недопустимість під час уроку використовувати мобільний телефон та повернула йому його. Щодо психологічної травми, то лише зробила зауваження, забравши телефон і на протязі кількох хвилин повернула даний телефон учню. Вона вважає, що при складанні даного акту слід було використати усне опитування дітей, які вже повністю можуть оцінювати події, які відбулися між вчителем та учнем.

В той же час акт було складено особами, яких не було в класі під час так званого інциденту. А пояснення відібрано лише від мами учня. Вчителька зазначає, що в неї склалися неприязні стосунки з директором школи через її висловлювання, щодо неправомірних, на її думку, дій директора школи. В той же час директор школи перебуває в дружніх відносинах з мамою учня. Адвокат центру погодився з зауваженнями вчительки та підготував позовну заяву до суду в якій зазначив, що вона не порушила основні моральні норми суспільства, не вчиняла дій, що суперечать змісту трудової функції, і не могла дискредитувати свої службово-виховні та посадові повноваження, а тому не вчинила аморальний проступок, не сумісний з продовженням перебування на посаді і вважає,що її незаконне звільнення вчинене фактично за наклепом та з використанням неправдивої, недостовірної та неперевіреної інформації, що завдає значних душевних страждань та переживань через наклеп, тому просить суд стягнути 3000 грн. завданої моральної шкоди, поновити вчительку на роботі та стягнути з відділу освіти середній заробіток за час вимушеного прогулу. Опитавши свідків, розглянувши всебічно дану справу в суді суд вирішив позовну заяву адвоката задовольнити.

Якщо ваші права порушено просимо звертатися до нас. Центр знаходиться у м.Буську по вул. Петрушевича 8. Тел:(03264) 2-11-12, в м. Броди вул. Щурата 8. Тел: (03266) 25-113, м. Кам’янка- Бузька вул. Я. Мудрого 17 б. Тел: (03254)23-069, м. Золочів вул. Валова 4. Тел: (03265) 70-091, та м. Радехів вул. Відродження 7. Тел: (03255) 41-079.

Безоплатна правова допомога є доступною послугою якою можуть скористатися всі мешканці нашого краю.