Головна Цікаво Захист вагітності під час COVID-19: поради фахівців Icsi Clinic

Захист вагітності під час COVID-19: поради фахівців Icsi Clinic

Вагітні жінки завжди були уразливими до різноманітних захворювань, тому фахівці рекомендують захистити своє здоров’я всіма можливими способами. Особливо хвилюються через свій стан молоді мами, які пройшли лікування безпліддя, і чия вагітність стала справжнім подарунком. Лікарі клініки Icsi Clinic, яка допомагає парам стати батьками, розвінчуть міфи та страхи, пов’язані з пандемією COVID-19.

COVID-19 та перебіг вагітності

Весь світ потерпає від коронавірусної інфекції вже другий рік поспіль. За цей час вдалося зібрати статистичні дані з багатьох країн. Згідно досліджень, відсоток жінок, яким знадобилося підключення до кисню та інші нагальні процедури, менше, від чоловіків. Проте вплив COVID-19 на вагітних жінок може мати фатальні наслідки. Так, спеціалісти Оксфордського університету провели дослідження серед майбутніх мам з 18 країн світу, згідно якого ризик важкого перебігу хвороби зростає у третьому триместрі.

На останніх місяцях вагітності збільшується навантаження на організм, найчастіше виникає легенева недостатність. Інші негативні наслідки коронавірусу:

  • Розвиток вторинних інфекцій.
  • Передчасні пологи, ймовірність недостатнього розвитку дитини та виникнення патологій.
  • Порушення роботи серцево-судинної системи.
  • Враження легень з необхідністю штучної вентиляції.
  • Переривання вагітності.

Додатково ризикують майбутні мами з надмірною вагою, супутніми захворюваннями.

Чи варто робити щеплення перед плануванням вагітності та під час неї

Зважаючи на великий вплив руху антивакцинаторів, недостатність інформації чимало жінок бояться робити щеплення від COVID-19 перед плануванням вагітності на перших тижнях вагітності. Проте Всесвітня організація здоров’я, національні та міжнародні організації провели достатню кількість спостережень, та роблять офіційні заяви: щеплення проти COVID-19 від час вагітності — єдиний спосіб захистити жінку та плід від впливу вірусу.

У США за попередній рік пройшли вакцинацію 140 тис. вагітних жінок, і в жодної не виявлено важких побічних ефектів чи негативних наслідків на плід. Вакцина абсолютно безпечна для жінок, які годують немовлят грудьми. Не виявлено випадків пониження плідності у жінок, пов’язаних з вакцинацією проти COVID-19. Робити висновки про щеплення можна лише після консультації зі своїм лікарем-гінекологом. Фахівці клініки Icsi Clinic можуть надати безкоштовну консультацію за контактними номерами телефонів, вказаних на сайті медичного центру.