Головна Цікаво Захистимо бджіл від отруєння

Захистимо бджіл від отруєння

У період масового цвітіння ріпаків сільськогосподарські виробники, не зважаючи на корисних комах, масово проводять хімічні обробки  посів хімічними речовинами, які несуть загрозу для основних запилювачів – бджіл.

Для попередження отруєння пестицидами бджіл на ріпакових полях та інших квітучих рослинах і відповідно до Інструкції щодо попередження та ліквідації хворіб і отруєнь бджіл (яка є обов'язковою для виконання всіма організаціями), наголошую:

– профілактика отруєння бджіл базується на суворому дотриманні регламентів застосування токсичних для бджіл речовин;

– власників пасік сповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосованого пестициду, місця, часу і способу проведення обробки, вказують час ізоляції бджіл;

– обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові і вечірні години;

– не допускають обробку квітучих медоносів під час масового льоту бджіл.

Застосування пестицидів регламентується Державними санітарними правилами ДСП8.8.1.2.001-98, а саме:

1. Асортимент, норми, кратність застосування пестицидів і агрохімікатів повинні відповідати "Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" і доповнень до "Переліку".

2. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години. Як виняток, у похмурі і прохолодні дні допускається проведення обробок у денні години.

3. Завчасно, але не менше, ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь і об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

4. 3абороняється залишати пестициди і агрохімікати без охорони в місцях застосування.

5. Обприскування проводяться при швидкості вітру 3-4 м/с.

Володимир  Баландюк,

головний спеціаліст–державний фітосанітарний інспектор